Пам'ять святих первоверховних апостолів Петра і Павла

12 липня, у день пам’яті Первоверховних апостолів Петра і Павла вікарій Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет відвідав Петропавлівський храм міста Жовкви, де звершив Божественну літургію, а напередодні свята – Всенощну.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Жовківського округу і настоятель храму прот. Степан Хомин, благочинний Центрального округу і настоятель Свято-Георгіївського кафедрального собору у м.Львові прот. Роман Коломийчук, прот. Богдан Хилинський, благочинний Яворівського округу прот. Ігоря Щирба, благочинний Сокальського округу прот. Дмитро Улицький, прот. Володимир Шарабура, прот. Григорія Фарата, прот. Ігорь Янчук, ігум. Феодосій (Оленич), свящ. Георгій Якубівський, свящ. Миколай Скрижалін – клірик Київської єпархії, протд. Роман Василина та ієрод. Іоанн – насельник Києво-Печерської Лаври.

Після читання Євангелія, Владика Філарет звернувся до віруючих зі словами проповіді, в якій зазначив: «…Ми Церкву нашу називаємо Апостольською саме тому, що апостоли стояли біля її витоків, тому що вони передали першій громаді віруючих людей основи православної християнської віри, яка є віра апостольська. Ми називаємо Церкву Апостольською як через те, що вона була створена апостолами, так і тому, що в ній зберігається апостольська віра, сприйнята святими апостолами від самого Спасителя. А це означає, що в Церкві зберігається істина.

Саме поняття істини рятує життя людського суспільства.  Церква як носій істини покликана свідчити і ближнім і далеким, навіть до смерті, що є істина. Вона вручена роду людському Самим Богом через його улюбленого Сина, Господа нашого Ісуса Христа. Божа істина проповідувана святими апостолами. І той, хто приймає цю істину, знаходить велику здатність і можливість влаштовувати своє життя з Божої волі, за законом Божим, а життя згідно з Божим законом - це те життя, яке ми називаємо блаженством, щастям, спасінням…»

Під час Богослужіння в храмі молився Жовківський міський голова Вихопень П. Б.

Після Божественної літургії настоятель храму отець Степан звернувся до владики зі словами подяки за спільну молитву у день престольного свята. У відповідь єпископ Філарет привітав парафіян зі святом і на згадку подарував у храм частку мощей святого Папи Клімента, єпископа Римського. Завершилося святкування хресною ходою навколо храму.

 

Прес-служба Львівської єпархії

Дивитися альбом повністю >>>