Слово єпископа Дрогобицького Філарета за Божественною літургією в день Святої Трійці

12 червня, у день Святої Трійці, вікарій Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет очолив Божественну літургію в храмі на честь св.апостолів Петра і Павла у м.Жовкві.

Сьогодні дорогі браття і сестри, я виконую волю нашого дорого пастиря о. Стефана, він не зміг бути разом з вами через хворобу, тому просив мене, вашого єпископа, бути разом з вами, щоб не залишити своїх дітей без дарів Святого Духа, які Господь знову в цьому році надсилає нам через Своє велике милосердя та любов до роду людського.

Напередодні свята, я провідав о. Степана в лікарні. Хочу сказати вам відверто, я вперше в житті познайомився з пастирем який дійсно може душу свою покласти за свою паству. Навіть перед операцією, він Богу, щоб Господь зберіг Вас, він не хвилювався за себе і своє життя, воно в руках Божих. Головне сказав він, щоб паства, багатостраждальна глибоко віруюча була спасенна перед Богом, всі були здорові та Богом хоронимі перебуваючи в єдності з Церквою канонічною та поміж собою.

Це бачення пастиря і є Дари Святого Духа, які Господь впроваджує в Церкві. Від вас його пастви він очікує такої самої відданості Богу та Його Церкві. Особливо ваші молитви за о. Степана, щоб скоріше одужував, а приклад вашої єдності нехай надає йому. Хворобу він майже переміг, залишається небагато часу реабілітації, щоб повернутися до вівтаря Божого.

Ми зараз будемо просити про повноту Святого Духа, Який наповнив Церкву, Який в Церкві живе, Якого ми отримали в день, коли нас хрестили і миропомазували, але Якого ми втрачаємо - гріхом, неуважністю, життям не за Христом.

Будемо молитися про те, щоб зійшов на нас Вседержитель Святий Дух, і будемо намагатися принести ті плоди Духа, які описані святим апостолом Павлом з надр його досвіду: мир, радість, любов, терпіння і інші плоди, які він згадує, і вінець яких, вершина яких - жертовна, радісна, все своє віддає любов.

Будемо молитися, щоб Господь нам дав Духа, а самі зобов'язуємося нині трудитися над тим, щоб не марно зійшов на нас Святий Дух. Амінь.

 

 

+ Філарет

єпископ Дрогобицький