Правлячий архієрей Львівської єпархії прийняв гостей і молодь з МАЛІЖу

 

Днями в чудовому залі львівської єпархії  прозвучали літні акорди  свята: прийом до МАЛіЖу нових спілчан. У цьому урочистому дійстві обдарованої молоді взяли участь більше сорока чоловік, в тому числі діти із м. Жовкви.

З найкращими привітаннями і вступним словом, викупаним в любові до дітей,  при відкритті свята звернувся наш вельмишановний Архієпископ Львівський і Галицький – владика Августин. Чим полонив  талановиту юнь і усіх присутніх і після благословення сказав:

– Робота з обдарованими дітьми може бути плідною лише за умови повного контакту духовенства і педагогів, знання дорослими індивідуальних особливостей, для чого і Академія розподілила  цю юнь на три категорії і сім номінацій. Будемо надіятися на хороші результати.

Традиційну частину відкриття осередку бере, як завжди, на себе ректор Малої Академії літератури і журналістики, письменник, заслужений   журналіст України – Василь Федорович Тарчинець, який розповів про цікаву роботу і єднання юної душі з навколишньою природою, про народження нових метафоричних слів, чудових полотен юного художника і мелодична, ніжна музика авторської пісні. Розповідь про фестивалі зацікавила не тільки дітей, а й дорослих.

– Отакі ми є маліжани! І хай завжди повниться наша Академія талановитими дітьми.
Ректор детально ознайомив присутніх з з гербом Академії, прапором і гімном, а також щомісячним випуском газети-журналу для школярів «Сузір’я».

З найщирішими словами до юні звернулася: молода поетеса, учениця 7 кл. ЗОШ №82  з трьохрічним стажем маліжанки – Аня Ярега. Свої дві книжечки «Подарунок Миколаю» і «Колискова для сестрички» вона подарувала Владиці. Тим започаткувала відкриття бібліотечки дитячих талантів при єпархії.

Мій виступ як проректора був короткий: бажання, робота і дисципліна. Дитина кожна повинна знати, що таке відповідальність.

Цікаво і змістовно виступила  керівник львівського відділення Малої Академії, методист української мови та літератури, вчитель СОШ № 69 – Олександра Ігорівна Приставська. Адже їй прийдеться готувати цей полк дітей на Міжнародні фестивалі, давати поради в їх творчості, організовувати майстер-класи і знайомити з професіоналами по профілях.

Владика Августин знав, чим можна зацікавити дітей і запросив до виступу послушника Свято - Троїце - Сергієвої Лаври, віце – президента Фонду «Антарктика» – Володимира Петракова, який розповів, що Антарктика – це особлива атмосфера, де живуть дуже цікаві люди і як прийшлося з Божою допомогою побудувати храм – капличку на цьому полюсі. А саме цікаве те, що він разом відправлявся  туди з нашим шановним владикою Августином, який освячував цей храм, спілкувався з полярниками і знайомився з їхньою роботою і життям.

На дитячі запитання ледве встигав відповідати наш гість.

У виступі керівника прес-служби Львівської єпархії Шевченко Анни Віталіївни прозвучали слова:

– Нам зрозуміло, яку велику роботу проводить ваша Мала Академія щодо виявлення обдарованих дітей на ранньому етапі їхнього розвитку. Обдаровані діти – золотий фонд нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, джерело її авторитету у світі. Тож, будемо працювати разом.

Після виступів  пройшла церемонія вступу дітей до МАЛіЖ. Ректор дотиком гусячого пера до дитини давав напутні побажання у їх творчих доробках, а вони в свою чергу висловлювали подяку і обіцяли не зрадити своїм талантам.

Поруч стояли батьки і сльози котилися по обличчях, сльози радості і гордості, сльози надії і віри. А ще більше всі розчулилися, коли наш вельмишановний владика Августин кожній дитині в додаток до посвідчення, прес карти, значка, методматеріалу додав іконки і гостинці.

На закінчення  свята діти організували свої фотовиставки та полотна з чудовими малюнками.

Ректорат Академії щиро вдячний всім, хто у цьому святі приймав участь, а особливо – владиці Августину за гостинний прийом діток, за святі молитви, настанови і благословення на плідну роботу і протоієрею Богдану Біласу, секретарю єпархії, який працює з нами у тісному контакті.

Так закінчилося наше свято. Хай щедрими талантами засівається наше поле на Львівщину, бо це її найцінніші духовні скарби. Бог нам у поміч!

Ангеліна Оборіна – поетеса,
проректор МАЛіЖ,
місіонерка