Гості з Коростеня у Львові

6 червня Львівську єпархію УПЦ відвідала група учнів старших класів (8-х і 10-х) школи №2 м. Коростеня. Архієпископ Августин благословив цю поїздку і з нетерпінням чекав на зустріч з земляками, адже 14 років він служив священиком в Ольгінському храмі.  Тоді отець Адам вперше організував недільні школи для дітей і дорослих, був частим гостем у школах, зокрема у школі №2. Завдяки його катехізаторській діяльності багато дітей навернулося до церкви. Сьогодні випускники цієї недільної школи викладають «Основи християнської етики» у школі, а також проводять уроки з вивчення Біблії. «Для нас архієпископ Августин залишається все тим же отцем Адамом,  який завжди збирав навколо себе багато молоді, був чудовим оратором, добре відчував настрій аудиторії, розумів дитячу психологію. Він виховав не одного священика, зокрема, і отця Віталія, який продовжує справу отця Адама, відвідує часто нашу школу, проводить зустрічі і бесіди з дітьми, залучає їх до високих моральних цінностей, які несе світу Православна Церква», - згадують його колишні учениці Хохлова Марія Петрівна і Бабюк Світлана Семенівна, які привезли діточок.

Маленькі паломники розпочали своє знайомство зі Львовом із участі у богослужінні в Свято-Георгіївському храмі, після чого співробітник Львівської єпархії Оксана Малиновська ознайомила їх з житієм святого великомученика Георгія. Потім діти піднялися на Високий Замок. Звідти вони спустилися до Свято-Успенської церкви і, пройшовши вулицею Руською, побували на площі Ринок та відвідали кафедральний храм Вірменської Апостольської Церкви. Відтак, маленькі прочани вийшли на проспект Свободи, де милувалися Оперним театром і пам’ятками архітектури. Львівський національний університет імені Івана Франка вітав майбутніх абітурієнтів написом на фронтоні : «Освічені громадяни – окраса Батьківщини». По дорозі діти вислухали цікаві розповіді Оксани про історію давнього міста.

Після прогулянки і перед обідом дітей прийняв архієпископ Львівський і Галицький Августин. Владика привітав дітей, розповів про одного з фундаторів Свято-Георгіївського храму, який був також її старостою – першого Президента України Михайла Грушевського. Потім показав колекцію цікавинок,  привезених з чисельних подорожей.

Після обіду прочани побували на Личаківському кладовищі. Відвідини Львова стали для них незабутніми.


Прес-служба Львівської єпархії