В свято Благовіщення Пресвятої Богородиці єпископ Філарет молився на Святій Горі Афон

З 6 по 8 квітня 2017 року, на 6-й седмиці Великого посту, єпископ Львівський і Галицький Філарет відвідав Святу Гору Афон.

Напередодні свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, Владика звершив всенічне бдіння і Божественну літургію в Пантелеімонівському монастирі в співслужінні митрополиту Ташкентському і Узбекістанському Вікентію та вікарію Київської Митрополії єпископу Бородянському Варсонофію.  Архієреям співслужили: братія обителі та паломники в священному сані.

7 квітня, в сам день свята ввечері архіпастир відвідав Ватопедський монастир на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, де звершив Велику Ктиторську вечірню у співслужінні митрополиту Апостолу (представнику Константинопільського Патріарха на Святій Горі Афон), митрополиту Каламарійському Іустину (Фесалоніки, Греція) та митрополиту Крітському Макарію (Константинопільський Патріархат), ігуменів монастирів: Сімонапетра - Елісея, Ставронікіти - Тихона, Пантократора-Гавриїла, Есфігмена - Варфоломея. Саме в цей день, монастир святкує своє престольне свято, на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, і за давньою традицією ввечері згадуються за упокій всі ктитори (засновники) і будівельники.

8 квітня, в день воскресіння праведного Лазаря, єпископ Філарет звершив Божественну літургію в храмі свт.Іоанна Златоустого Ватопедського монастиря.

В ці дні, разом з єпископами та ігуменами монастирів, архіпастир мав спілкування з Герондою Єфремом та братією обителі.

Під час паломництва Владика молився за Україну, Галицький край і український народ.