Голова єпархіального відділу у справах сім’ї взяв участь у виїзному регіональному семінар для сімей священиків

 

16 березня 2017 року, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на запрошення Керуючого Конотопською єпархією, єпископа Конотопського і Глухівського Романа, у стінах Будинку Культури міста Кролевець Місія Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї на чолі із Головою Місії, архієпископом Ровеньківським і Свердловським Пантелеімоном, провела виїзний регіональний семінар для сімей священиків Конотопської єпархії, присвячений питанням роботи з сім’ями на парафіях. Окрім представників Конотопської єпархії, у роботі семінару взяли участь керівники сімейних відділів та клірики Сумської і Роменської єпархій.

До наповнення роботи заходу був включений досвід передових єпархій та виступи профільних фахівців, направлені на структурування роботи єпархіального відділу та допомогу духовенству у активній роботі з парафіянами та їх родинами.

Після спільної молитви зі словами пастирської настанови до присутніх звернулися Голова Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон та Керуючий Конотопською єпархією, єпископ Конотопський і Глухівський Роман.

Про роботу найбільш активних єпархіальних відділів у справах сім’ї та найуспішніші проекти, які вдалося реалізувати їм протягом останнього року, розповів учасникам заходу заступник Голови Місії, священик Іоанн Ружицький.

Керівник сімейного відділу Конотопської єпархії, свящ. Олексій Бекетов, а також керівники відділів Сумської і Роменської єпархій, свящ. Георгій Ходун та свящ. Сергій Єсипчук презентували перед Головою Місії та присутніми роботу, ввірених їм відділів.

Особливістю духовної реабілітації воїнів АТО та їх сімей поділився співробітник Синодального відділу у справах молоді, ігумен Валеріан (Головченко). Другою темою, розкритою священиком, стали «Основні аспекти роботи з молоддю і підготовка молоді до сімейного життя».

Участь у роботі семінару взяв голова єпархіального відділу у справах сім’ї, священик Михаїл Коник, який презентував розробку методичних рекомендацій для священиків, щодо проведення передшлюбних бесід на парафіях УПЦ. Священик, зокрема зазначив, що наше духовенство має робити особливий акцент на якості новоутворених церковних шлюбів, а не на кількості. Тому обов’язковість таких бесід допоможе молодятам осягнути глибинний зміст та відповідальність церковного шлюбу і сімейного життя.

А також о. Михаїл виступив із наступними темами: «Допомога дітям сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування» та «Соціальне служіння сім’ї священика».

У рамках семінару Місія презентувала соціальний проект «Наставництво», який передбачає пошук, підготовку і підбір для дітей, котрі проживають в інтернатних закладах, відповідальної людини (наставника), яка буде супроводжувати її у подальшому житті.