Представники Львівської єпархії взяли участь у роботі Всеукраїнського батьківського форуму

 

13 травня 2011 року, з благословення Архієпископа Львівського і Галицького Августина, керівник єпархіального відділу у справах сім’ї священник Андрій Гнатюк та керівник Духовно-просвітницького центру імені святих праведних Богоотців Йоакима і Анни Михаїл (Руслан) Коник, як представники Львівської єпархії, взяли участь у роботі Всеукраїнського батьківського форуму, який відбувся з ініціативи Всеукраїнської громадської організації “Батьківський комітет України в Актовому залі Федерації профспілок України.

Відкрив форум голова Синодального відділу у справах сім’ї єпископ  Васильківський Пантелеімон, передавши організаторам та учасникам благословення Блаженнішого Митрополита Володимира. У першому батьківському форумі приймали участь також  депутати Верховної Ради України,  фахівці Міністерства освіти, Академії педагогічних наук України, Міністерства юстиції, представники батьківського руху зі всієї України: педагоги, юристи, психологи, лідери громадських організацій та батьки.

Тематика форуму охоплювала питання, актуальні для батьків та  небайдужих людей: виховання дітей, нормалізація моральної атмосфери у суспільстві, донесення думки громадськості до влади та ін.: - повномасштабне втілення в Україні ювенальної юстиції західного зразка; гендерні програми в Україні; алкоголізм  та інші узалежнення підлітків; медичні аспекти (оздоровлення, вакцинація); сучасний освітній процес; безпека сім’ї, особистості, дитини.

У ході обговорення учасниками було запропоновано створити, підтримати та пропагувати через ЗМІ, у т.ч. через шкільні програми, ідеологію здорової, моральної традиційної української родини, в якій батьківство визначається найвищою людською місією; формувати на державному рівні і втілювати у законодавство моральні норми, основу яких повинні складати традиційні українські цінності; створювати та сприяти створенню системи передабортних консультацій; збільшити кількість безкоштовних спортивних секцій, дитячих центрів розвитку; запроваджувати у школах факультатив з “Основ православної культури” та “Уроків благочестя”.

Цікаве та насичене спілкування між учасниками першого Всеукраїнського батьківського форуму  надихало на нові ідеї та поглиблювало усвідомлення цінності сім’ї як базової складової християнської цивілізації.