«Дубовицька» ікона Божої Матері у м. Львові

Від початку травня у Cвято-Георгіївському храмі у м. Львові перебувала чудотворна ікона Божої Матері «Дубовицька». Святий образ прибув із Свято-Миколаївського Пустельно-Рихлівського монастиря Ніжинської єпархії. Це вже друга благодатна святиня з цієї обителі, яка гостює у львів’ян.

Згідно переказів ікона була обрітена у другій половині 16-го сторіччя на березі ріки Реть за два кілометри від містечка Дубовичі. Один з пастухів, що переганяв у тому місці череду, махнувши кнутом, випадково зачепив ним ікону. Образ засяяв незвичайним світлом, яке засліпило пастуха.  Його знайшли там у беспам’ятстві і принесли до священика. Коли пастух опритомнів, він розповів про те, що сталося з ним від споглядання ікони. Священик  з багатьма парафіянами пішли на вказане пастухом місце і знайшли у траві ікону. Стараннями вірних на місця явлення ікони незабаром була споруджена капличка і у ній поставлена явлена ікона Богоматері. Через деякий час її забрали звідти і поставили у Архангельській церкві села Дубовичі. З того часу тут звершується багато чудесних зцілень.

Після 1917 року оригінал ікони було втрачено, проте зберіглось декілька списків з неї. Один з чудотворних списків було передано Свято-Миколаївському Пустельно-Рихлівському монастирю, де ікона посіла належне їй місце серед святинь обителі.

В наш час отримали зцілення люди, які приходили за допомогою з сердечними захворюваннями, бездітні, онкологічні хворі. В монастирі особливо молитовно вшановують Божу Матір, як Заступницю і Хоронительницю разом із святителем Миколаєм Чудотворцем в усіх життєвих потребах.

Святкування звершується 13/26 вересня і в десяту п’ятницю після Пасхи.

Прес-служба Львівської єпархії