Голова єпархіального відділу у справах сім’ї священик Михаїл Коник відвідав давні землі українців над Сяном

 

З 21 по 23 грудня 2016 року, на запрошення православної громади с. Морохів (Польща), голова єпархіального відділу у справах сім’ї священик Михаїл Коник відвідав давні землі українців над Сяном.

22 грудня на свято Зачаття св. праведною Анною Пресвятої Богородиці очолив Божественну Літургію у храмі на честь Стрітення Господнього с. Морохів Польської Православної Церкви та виголосив проповідь на тему сімейної вірності. Настоятелем цього храму є прот. Юліан Феленчак. Відрадно, що храм зберігся ще з поч. 19 ст. у лемківському архітектурному стилі забудови.

Того ж дня зустрівся з вчителями та учнями школи с. Мокре. Під час зустрічі ознайомився з навчальними програмами. Як зауважив отець Михаїл, цікавим фактом навчального процесу в Польщі є те, що у школі на держаному рівні викладається предмет «Закон Божий». Кожна конфесія забезпечує даний курс методичним матеріалом і викладанням курсу в обов’язковому порядку займається священик тої конфесії, діти якої присутні в школі. У подарунок від православного священика отримав комплект підручників із курсу «Закон Божий» польською мовою, який виданий Польською Православною Церквою.

Після цього отець Михаїл відвідав меморіал спаленого лемківського села Завадки. На місці трагедії помолилися за вічний  спокій тих, хто був спалений тут живцем, а також усіх померлих і закатованих українців, які потерпіли під час операції «Вісла».

Пізніше відвідали м. Сянок, де молились у православному храмі на честь Пресвятої Трійці. Оглянув королівський Сяноцький замок, у якому діє музей візантійської ікони.

23 грудня побували у храмах  на честь вмч. Димитрія Солунського с. Щавне, Покрови Пресвятої Богородиці с. Команча та Архистратига Михаїла с. Туринське.

Протоієрей Юліан Феленчак подарував священику Михаїлу україномовні видання Люблінсько-Холмської православної єпархії Польської Православної Церкви для дітей: «Мати Божа» та «Різдво Христове», автором яких є грецька письменниця Марина Поліакі.