Голова єпархіального відділу у справах сім’ї взяв участь у семінарі для духовенства з питань структурної та ефективної роботи з сім’ями на парафіях

 

29 листопада 2016 року з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у стінах Київського обласного музично-драматичного театру ім П.К Саксаганського у місті Біла Церква, Місія Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї провела перший регіональний семінар для духовенства Білоцерківської єпархії з питань структурної та ефективної роботи єпархіального відділу у справах сім’ї та ефективної роботи з сім’ями на парафіях. Очолив даний захід Голова Місії, Високопреосвященніший Пантелеімон, архієпископ Ровеньківський і Свердловський.

До наповнення роботи семінару був включений досвід передових єпархій, виступи і майстер-класи від профільних фахівців направлені на структурування роботи єпархіального відділу у справах сім’ї та допомогу духовенству у активній роботі з парафіянами та їх родинами.

У складі виїзної робочої групи по підготовці і проведенню семінарів для духовенства єпархій УПЦ включено голову відділу у справах сім’ї Львівської єпархії-  ієрея Михаїла Коника. За рекомендація голови Місія Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї отцю Михаїлу рекомендовано підготовку та проведення майстер-класу для священиків по впровадженню курсів підготовки до шлюбу на виїзних семінарах по єпархіях УПЦ.
На семінарі презентовано розроблені «Методичні рекомендації для священників щодо проведення передшлюбних бесід на парафіях УПЦ» та проведено навчання священиків щодо впровадження у практику УПЦ передшлюбних бесід з молодятами. Отець Михаїл зазначив, що обов’язковість таких занять допоможе молодятам у повній мірі осягнути глибинний зміст церковного шлюбу та сімейного життя.

Згідно розроблених методичних рекомендацій, священики повинні з майбутнім подружжям провести чотири зустрічі-бесіди, в яких розкрити богословсько-біблійний зміст Таїнства Шлюбу, етичні, біоетичні та психологічні аспекти сімейного життя, а також збагнути покликання молодять до гідності батьківства та материнства.

В перспективі планується провести подібні заходи у всіх єпархіях УПЦ.