Єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в Богослужінні з нагоди 25-річчя відродження Дерманської обителі

12 листопада 2016 року, в день пам’яті священномученика Олександра, архієпископа Харківського, древня Свято-Троїцька жіноча обитель, що в с. Дермань-2 Здолбунівського району Рівненської області, молитовно відзначила 25-річчя свого відродження.

Святкові урочистості з нагоди ювілею очолив Високопреосвященніший Іриней, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський, трудами якого у 1991 році і була відкрита обитель.

Разом з владикою Іринеєм Божественну Літургію правили Високопреосвященніший Варфоломій, митрополит Рівненський і Острозький, Високопреосвященніший Августин, митрополит Білоцерківський і Богуславський, та Преосвященніший Філарет, єпископ Львівський і Галицький.

Преосвященним Владикам співслужили намісник Свято-Троїцької Межирицької обителі архімандрит Феодор (Мельничук), намісник Свято-Варварівського Старокорецького скита архімандрит Михаїл (Зущенко), благочинний церков Здолбунівського району митрофорний протоієрей Юрій Шевчук та духовенство різних єпархій УПЦ.

За Богослужінням молилися шість ігумень монастирів Рівненщини, Волині, Житомирщини та Полтавщини.

Після Євангельського читання до віруючих звернувся єпископ Філарет.

Архіпастирі разом з віруючим людом вознесли молитву за мир в Україні, за матушку-ігуменю Вероніку та сестер обителі. На заупокійній єктенії пом’янули спочилих братію та сестер обителі, котрі впродовж усієї історії монастиря подвизалися тут.

На запричасному митрополит Августин розповів про чернецтво як важливу та невід’ємну складову в живому організмі Святої Церкви.

На завершення святкування було звершено молебень із обходженням навколо храму. Митрополит Іриней привітав сестер обителі та всіх паломників з ювілеєм, побажавши шукати життєву втіху в молитві та відвідуванні святих обителей.

Владика Варфоломій подякував архієреям, духовенству та всім паломникам за спільну молитву.

За матеріалами сайту Рівненської єпархії