У Львові звершили Літургію апостола Іакова

5 листопада – день пам’яти св. апостола Іакова, брата Господнього. В ніч з 4 на 5 листопада, у Свято-Георгіївському кафедральному храмі міста Львова, була звершена Божественна Літургия древнього чину Ієрусалимської Церкви, авторство якої приписують саме апостолу Іакову. Богослужіння очолив керуючий Львівською єпархією Преосвященний єпископ Львівській і Галицький Філарет.

Його Преосвященству співслужили: благочинний Центрального округу, протоієрей Євгеній Щирба; протоієрей Миколай Баранов; протоієрей Сергій Резніков, священник Володимир Каплун – клірики Свято-Георгіївського храму.

Головною відмінністю Літургії являється те, що миряни приймають Святих Христових Таїн не звичним способом, як то на Літургії Іоанна Златоустого чи Василія Великого, Святі Дари преподаються роздільно: Тіло Христове подається, священником або єпископом, з дискоса і вкладається в уста причастнику, так само і Кров Христова – подається священниками або дияконами з чаші.  Цей чин Літургiї досі практикується у Ієрусалімській та деяких іншіх православних церквах. За традицією, Літургія апостола Іакова щорічно звершується у Свято-Георгіївському кафедральному храмі міста Львова, у день пам’яті святого.