Голова сімейного єпархіального відділу взяв участь у проекті «Діалог у Дії»

4-8 жовтня 2016 року представники релігійних та громадський організацій України зібралися в м. Рахів Закарпатської області для участі у проекті «Діалог у Дії», який покликаний сприяти розвитку культури діалогу в місцевих громадах малих міст України. Загальноукраїнська проблема, до якої апелює проект, — брак умінь та навичок місцевих громад досягати згоди й порозуміння.

Проект створено та реалізується Науково-видавничим об’єднанням «Дух і Літера» у партнерстві з Українським центром Ненасильницького спілкування і примирення «Простір Гідності», Благодійною фундацією «Діти надії та любові», Молодіжною ініціативою «Серце в долоньках», Національним центром «Мала академія наук України» за підтримки програми захисту прав людини Посольства Королівства Нідерланди в Україні.

Особливістю проекту «Діалог у Дії» є залучення до цього процесу представників релігійних громад України, які мають високу довіру населення (близько 70% за останніми соцопитуваннями). Автори проекту вірять, що саме діалог і співпраця громадських і релігійних ініціатив допоможе об’єднати місцеві громади та сприятиме розвитку суспільства загалом.

Серед інших учасників у проекті «Діалог у Дії»взяв участь голова відділу у справах сім’ї Львівської єпархії священик Михаїл Коник.

Учасників проекту ознайомили з засадами теорії конфлікту, основами ненасильницького спілкування (ННС), навчили методиці «Не нашкодь», з проектним менеджментом, надали основи фасилітації діалогу тощо. Відрадно, що одним із викладачів проекту та спеціалістів «діалогу» був міжнародний тренер із Ненасильницького спілкування (ННС) і медіації, засновник організації «VINE тренінги і коучинг» Ян ван Керт (Королівство Нідерланди). Пан Ян поділився не лише своїми навиками й уміннями вести діалог, але й своїм досвідом роботи, що проводить в Кенії, Південній Африці, Сирії та інших конфліктних точках світу. У своїх викладах він зазначив, що лише відкритий і ненасильницький діалог може привести до миру.

Після навчання слухачі зуміють забезпечити умови для проведення діалогів на місцях. До того ж, передбачається, що запрошені професійні фасилітатори проведуть ці діалоги протягом 2016–2017 рр. Результатом навчання стануть 24 діалоги у 12 малих містах України, зокрема, в одному із міст Львівської області.