Львівська молодь подорожувала Закарпаттям

 

18-19 вересня Львівська православна молодіжка відвідала Мукачівську єпархію. Супроводжував молодь до святинь Закарпаття голова молодіжного відділу єпархії протоієрей Назарій Швець.

Знайомство із Православним Закарпаттям розпочалося із Мукачівського Свято-Миколаївського жіночого монастиря, що знаходиться на північній околиці міста на схилі Чернечої гори. У монастирі є своя швейна майстерня, велике господарство, сади, поля, виноградники. Деякі сестри займаються золотошиттям та малюють. В монастирі є своя пекарня, де й досі випікають хліб за давніми традиціям і рецептурою. В обителі молодь приклалися до Ікони Божої Матері “Скоропослушниця”, списку з Іверської Ікони Божої Матері, привезеного з Афону, хреста з частинкою Животворного Хреста, ікони з частинкою мощей святителя Миколая Чудотворця, раки з частиною мощей преподобного Мойсея Угрина, преподобного Олексія Карпаторуського, преподобного Гавриїла Седмиєзерського, маленьких частинок мощей деяких старозавітних святих, апостолів та інших святих.

Після відвідин монастиря подорож продовжилась відвідинами Мукачівського замку «Паланок», який височіє над містом не одне століття та до замку Берегвар, що нагадує казковий палац.

Паломництво продовжилося в Кирило-Мефодіївському монастирі, що розташований у мальовничому місці і майже з усіх боків оточується невеликими, вкритими густими лісами, горами. На території монастиря розташовано два храми — собор на честь Святої Трійці і храм свв. Кирила і Мефодія. Тут усі помолилися перед списком чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Всецариця», виготовленим на Афоні. Хоч цей монастир і новий, та почуваєшся тут, немовби у раю. У всьому відчувається ніжна жіноча рука сестер, які прикладають свою працю і турботу, щоб підтримувати красу і чистоту монастиря у належному стані.

На цьому і закінчилося знайомство львівської молоді з чарівним Закарпаттям, та поверталися до Львова з надією, що це знайомство ще продовжиться.