День пам'яті преподобномученика Афанасія Брестського

 

18 вересня 2016 року, в день пам'яті преподобномученика Афанасія Брестського, Божественну літургію в Свято-Афанасієвському храмі однойменного чоловічого монастиря м. Бреста очолив митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій.

Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Гродненський і Волковиський Артемій, архієпископ Білостоцький і Гданський Яків, архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Могилевський і Мстиславський Софроній, єпископ Брестський і Кобринський Іоанн, єпископ Гомельський і Жлобинський Стефан, єпископ Борисовський і Марьїногорський Веніамін, єпископ Львівський і Галицький Філарет, єпископ Слуцький і Солігорський Антоній, єпископ Людський і Сморгонський Порфирій, єпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Вяземський і Гагарінський Сергій, а також благочинні, духовенство Брестської єпархії та гості у священному сані.

Після закінчення Літургії зі словами привітання звернувся до віруючих Владика Іоанн.

Наостанок архієреї та почесні гості поклали квіти до пам'ятника преподобномученика Афанасія Брестського і проспівали величання святому.

17 вересня, напередодні свята ввечері, всенічне бдіння було звершено в Свято-Симеонівському кафедральному соборі м.Бреста, яке очолив митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій у співслужінні сонму архієреїв та духовенства. За Богослужінням був звершений Хресний хід навколо храму.

На зворотньому шляху єпископ Філарет відвідав Свято-Успенський Зимненський жіночий монастир, де вклонився святиням обителі та привітав ігуменю Стефану з наступаючим святом дня пам'яті Зимненської ікони Пресвятої Богородиці.

Під час поїздки єпископа Філарета супроводжував прес-секретар Львівської єпархії ігумен Маркіан (Каюмов).

Божественна літургія

Всенічне бдіння

Прес-служба Львівської єпархії/ За матеріалами офіційного сайту Брестської єпархії