Єпископ Філарет взяв участь у святкуванні дня пам'яті священномученика Максима Горлицького у Польщі

 

5 та 6 вересня 2016 року, на запрошення єпископа Перемишльського і Горлицького Паісія, єпископ Львівський та Галицький Філарет відвідав м. Горлиця в Польщі, де взяв участь у святкуванні дня пам'яті священномученика Максима Горлицького (Сандовича).

У день свята, 6 вересня, у Свято-Троїцькому храмі міста Горлиці, де знаходяться мощі священномученика Максима, було звершено святкову Божественну літургію. Богослужіння очолив архієпископ Люблинський і Холмський Авель, якому співслужили: архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир,єпископ Семятичеський Георгій, єпископ Перемишльський і Горлицький Паісій, єпископ Львівський і Галицький Філарет, духовенство з Польщі, України та Сербії..

Під час Літургії відбулося возведення Преосвященнішого єпископа Паісія на Перемишльську і Горлицьку кафедру. Також в цей день відзначили 90-річний ювілей повернення Лемківщини до Православної Церкви.

За Богослужінням були присутні місцева влада та духовенство Польської Православної Церкви.

Після Літургії був звершений Хресний хід з мощами свщмч. Максима навколо храму. На завершення свята Владика Паісій подякував за спільну молитву усім архіпастирям та нагородив їх орденами Польської Православної Церкви на честь священномученика Максима (Сандовича).

Напередодні свята ввечері, 5 вересня, було звершено Всенощне бдіння.

Під час поїздки єпископа Філарета супроводжував прес-секретар Львівської єпархії ігумен Маркіан (Каюмов).