Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня 2016 року, у Неділю 10-ту після П’ятидесятниці, свято Успіння Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на соборній площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Львівський і Галицький Філарет, єпископ Боярський Феодосій, єпископ Діонисій (Константинов), єпископ Ірпінський Климент, єпископ Бородянський Варсонофій, єпископ Фастівський Даміан, а також братія та гості монастиря в священному сані.

За богослужінням, згідно рішення Священного Синоду УПЦ від 19 квітня та 20 липня 2016 року (Журнали № 21 та 29 відповідно), відбулося прославлення в лиці святих митрополита Київського і Галицького Іоаннікія (Руднєва, +1900) та схиієромонаха Вассіана Сліпого (Балашевича, +1827).

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до чисельної пастви зі словом проповіді.

За Літургією була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після завершення богослужіння Предстояетель УПЦ очолив хресний хід до Ближных печер Києво-Печерської Лаври, де відбувся святковий молебень.

Напередодні ввечері в Успенському соборі Лаври було звершено всенічне бдіння.

***

Успіння Пресвятої Богородиці – є одним з дванадцяти найбільших свят Православної Церкви. За переданням за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід Її до вічності. А вже в цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння Її пречистого тіла. Перебуваючи навколо Ії ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії відійшла до Господа. Тіло Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця Її батьків Іоакима і Анни та  Іосифа Обручника. У дорозі до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та ангели.


Божественна літургія


Всенічне бдіння


За матеріалами офіційного сайту УПЦ