Привітання з нагоди 25-ї річниці Незалежності України

 

Привітання єпископа Львівського і Галицького Філарета з нагоди 25-ї річниці Незалежності України

Возлюблені у Христі отці, брати і сестри!

Чверть століття пройшло з моменту, коли наш народ здобув таку бажану і довгоочікувану Незалежність, і в ці дні, коли ми відзначаємо 25-річчя цієї історичної події вважаємо за доцільне привітати всіх нас та закликати до молитви про нашу Богом даровану Батьківщину.

У житті нашого народу є чимало доленосних подій, які змінювали історію, а з нею і долі людей. Такою подією є і проголошення Акту про Незалежність України. Історія свідчить нам про славні та трагічні сторінки із життя українського народу - і всі вони наче переплітаються в цей день, коли мрії багатьох поколінь українців збулися. Наш народ здобув волю. Бажання бути господарями на своїй землі увінчалися і стали реальністю. Українці здобули свободу, яку кожному із нас дарував Господь.

Проте, разом зі свободою ми отримали і повноту відповідальності за своє життя. Події, які ми переживаємо на 25-му році своєї незалежності є свідченням того, що багато чого ми ще сповна не усвідомили, не навчилися любові, яку передбачає свобода. І тепер, як ніколи, є своєчасним навчитися відповідальності за свої вчинки, на своєму власному житті показати приклад самовідданої праці на благо Батьківщини, близьких і рідних нам людей.

Усі ми є в першу чергу громадянами Небесної Батьківщини, і повинні направляти своє життя так, аби здобути Її. Проте, той хто не полюбив земної Батьківщини - не навчиться любити і Небесної. І нам слід завжди пам'ятати, що ця любов мусить бути дієвою, а не лише на словах, у дні свят! Щоденне наше життя має свідчити про нашу любов до Бога, любов до Батьківщини, любов до тих, хто нас щодня оточує і любов до тієї праці, яку ми виконуємо.

Сьогодні у цей святковий для нашої Держави день, звертаюся до співвітчизників із закликом примножувати любов до рідного краю і людей, що в ньому живуть, сумлінно трудитися на благо країни, бути відданими та високосвідомими її громадянами, а ще щиро помолитися до Милосердного Господа про Україну та український народ.

Благословення Господнє нехай завжди перебуває з усіма нами!

Зі святом! Хай Господь береже Україну!

+Філарет,

Єпископ Львівський і Галицький