Єпископ Філарет відвідав Верійську Митрополію, Греція. (Фото)

 

15 серпня, в день пам'яті Успіння Пресвятої Богородиці за новим стилем, святкується чудотворной образ Панагії Сумела. Напередодні в монастирі Нова Сумела була завершена велика вечірня з хресною ходою, під час якої тисячи паломників проходили під образом Пресвятої Богородиці.

В сам день свята, за Богослужінням Преосвященніший єпископ Філарет співслужив митрополиту Критському Євгенію, митрополиту Верійському Пантелеімону, митрополиту Кассандри Никодиму та митрополиту Каламарійському Іустіну .

Під час Літургії владика Філарет прочитав молитву за мир в Україні.

За Богослужінням молився Президент Греції Прокопіс Павлопулос.

Після Літургії митрополит Пантелеімон нагородив Президента Вищим орденом Еладської Церкви Панагія Сумела.

Потім, духовенство і віряни пройшли Хресною ходою з чудотворною іконою до пам'ятника Александра Епсіланті, ктітора монастиря що приніс до Греції чудотворну ікону Сумела. Хресний хід навколо монастиря закінчився подячним молебнем за Православну Церкву Греції та Грецький народ.

Після Богослужбових торжеств, Президент Греції Прокопіс Павлопулос мав спілкування з архієреями ти прийняв участь в святковій трапезі.

Ввечері 15 серпня, єпископ Філарет взяв участь у Богослужінні Великої вечірні з чином погребіння Пресвятої Богородиці в храмі Успіння Богоматері в м. Олександрія.

Одночасно в цей день вшановуються Ієрусалимська ікона Пресвятої Богордиці. З благословення Патріарха Ієрусалимського Феофіла, ікону на поклоніння до храму привезли з Галилеї.

16 серпня, Преосвященніший єпископ Філарет співслужив за Божественною літургією митрополиту Верійському, Науському і Кампанійському Пантелеімону в храмі Успіння Пресвятої Богородиці в селищі Селі. Після Літургії було звершено Параклісіс (з грецької "щира молитва") перед Плащаницею Пресвятої Богородиці.

По закінченні Богослужіння митрополит Пантелеімон подякував єпископу Філарету за паломництво до Верійської митрополії і подарував на молитовну згадку пам'ятну Панагію із зображення апостолів Петра і Павла, на згадку про те що саме Верія була одним з місць проповіді апостола Павла.

У другій половині дня, архієреї відвідали стародавній кафедральний собор 12 апостолів, в якому зараз знаходиться музей та місце проповіді апостола Павла.

***
Панагія Сумела (грец. Παναγία Σουμελά, тобто Богородиця з гори Мела), або Монастир Сумела (тур. Sümela Manastırı) — православний монастир, зведений наприкінці 4 — на початку 5 століття нашої ери на крейдяній скелі на території сучасної Туреччини, поблизу Трабзона. З кінця 4 століття у монастирі зберігалась чудотворна ікона Богородиці Панагія Сумела, написана апостолом Лукою. 1923 року через греко-турецький обмін населенням ікона була вивезена понтійськими греками.
Чудотворний образ був перевезений у Грецію 1931 року, де і зберігались у Афінському музеї Бенакі. Ікона ж Панагія Сумела стала храмовою у селищі Кастанія, заснованому переселеними до Греції понтійцями.

Дати вшанування пам'яті ікони Панагія Сумела — 15 серпня.

Велика вечірня з Хресною ходою (14 серпня)

Божественна літургія, Хресний хід (15 серпня)

Велика вечірня з чином погребіння Пресвятої Богородиці (15 серпня)

Божественна літургія, Параклісіс (16 серпня)

Кафедральний собор 12 апостолів (16 серпня)

www.imverias.gr