Єпископ Філарет взяв участь в молебні біля пам’ятника Хрестителю Русі на Володимирській гірці та Хресному ході в Києві

27 липня 2016 року, напередодні свята Хрещення Русі та з нагоди святкування 1000-ліття давньоруського чернецтва на Святій Горі Афон, єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в святковому молебні біля пам’ятника Хрестителю Русі на Володимирській гірці та Хресному ході в місті Києві.

Також для участі в урочистостях до Києва прибули паломники з Львівської єпархії, яких супроводжували клірики міста Львова прот.Юрій Кінас та свящ.Володимир Каплун.

Передувало богослужінню молитовне правило, встановлене Предстоятелем УПЦ для вірян на час Всеукраїнського Хресного ходу. Воно включає в себе прочитання молитов “Отче наш” та “Богородице Діво, радуйся!” по 12 разів кожну та молитви за мир в Україні.

Разом із Його Блаженством за богослужінням молилися  єпископат, духовенство усіх єпархій УПЦ, делегація зі Святої Гори Афон та десятки тисяч православних віруючих з усієї України. В урочистостях взяли участь представники державної влади, уряду України, а також дипломатичні представники Сербії, Македонії, Греції, Молдови, Грузії, Росії, Румунії.

Після завершення молебню на Володимирській гірці Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, разом із єпископатом та духовенством очолив багатотисячний хресний хід із чудотворними святинями до Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

За попередніми підрахунками в урочистостях з нагоди свята Хрещення Русі 27 липня 2016 року взяли участь понад 80 тисяч православних вірян.

Хресний хід розтягнувся на відстань не менше 3 кілометрів, шириною не менше 20 метрів. Відповідно, площа молитовної ходи — не менше 60 000 квадратних метрів. Тож, за мінімальними підрахунками у хресній ході в столиці взяли участь від 80-ти до 100 тисяч чоловік.

Багаточисленна хода пройшла центральними вулицями Києва. Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Його Блаженство разом із усім духовенством та мирянами молитвно пом’янув всіх, хто загинув під час трагічних подій лютого 2014 року.

Всеукраїнський хресний хід супроводжували чудотворні ікони: головною святинею східного крила стала Святогріська ікона Богородиці, західного — Почаївський образ Божої Матері. Ці, а також інші шановані ікони зі Сходу, Заходу, Півдня і Півночі України були принесені на Володимирську гірку. А також святі ікони «Благословення Святої Гори Афон» і преподобного Антонія Печерського, які доставила в Україну офіційна делегація УПЦ на чолі з Предстоятелем та братія Святої Гори спеціально до святкування 1000-літнього ювілею древньоруського чернецтва на Афоні.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ

Запис трансляції Молебню та Хресного ходу