Єпископ Філарет відвідав Святу Гору Афон

 

З 18 по 20 липня, напередодні святкування дня пам'яті прп.Антонія Печерського та 1000-ліття руського монашества на Афоні, єпископ Львівський і Галицький Філарет відвідав Святу Гору Афон.

Під час перебування архіпастир відвідав: монастир Ксенофонт, де мав спілкування з Герондою Олексієм; монастир св. великомученика Пантелеімона, де вклонився перед главою св. вмч. Пантелеімона, мощами прп. Силуана Афонсткого та ап. Луки, стопою ап. Андрія Пераозванного; руський скит Старий Русик на честь св.вмч. Пантелеімона; Іверський монастир, де вклонився перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці; Свято-Іллінський скит; Свято-Андріївський скит, де вклонився перед чесною главою ап. Андрія Первозванного; Хіландарську келію на честь Різдва Пресвятої Богородиці Маруда та мав спілкування з ігуменом старцем Макарієм; Дохіар на честь архангела Міхаїла, де вклонився одноіменній чудотворній іконі.

Також єпископ Філарет відвідав монастирь Ватопед на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, де звершив уставні Богослужіння монастиря та Божественну літургію. Після Богослужінь Владика мав спілкування з Герондою Єфремом. Наостанок архіпастир в обителі вклонився перед великими святинями Животворящим Хрестом Господнім, Чесним поясом Пресвятої Богородиці та чудотворними іконами Божої Матері "Пантанаса-цілительниця", "Відрада та втіха", "Велика Вівтарниця", та іншими святинями., після літургії мав спілкування з Герондою Єфремом.

Під час Богослужінь було піднесено сугубу молитву за Церкву та Україну.

20 липня, архіпастир відвідав жіночий монастир свт. Григорія Палами в Куфалії (неподалік Салонік) в Греції. Також в цей день єпископ Філарет відвідав Верейську митрополію, де мав зустріч та спілкування з митрополитом Верейським, Науським і Кампанійським Пантелеімоном.