Єпископ Філарет звершив паломництво до святинь Грузії

З 11 по 16 червня, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив паломництво до святинь Грузії.

У суботу 11 червня, Владика Філарет відвідав:

- Церква Метехи, яка була збудована в XII столітті. У храмі архіпастир помолився біля гробу мучениці Цариці Шушаніки, яка була жорстоко вбита своїм чоловіком-вогнепоклонником в V ст.;

- Сіонський кафедральний храм Тбілісі. Сіонський собор в ім'я Успіння Богоматері - один з найвідоміших пам'ятників в Старому місті. Початок спорудження його відноситься до V - VI століть, а закінчення - на першу половину VII ст. Собор названий на честь Єрусалимського Сіону. Сьогодні Сіоні є Кафедральним собором, резиденцією Католикоса - Патріарха Грузинської Церкви. Тут зберігається найбільша святиня Грузії - хрест святої рівноапостольної Ніни, яка затвердила християнство на грузинській землі. Хрест зроблений з двох виноградних лоз і перевитий, за переказами, власними волоссям святої;

- Базіліку Анчисхаті - храм Різдва Пресвятої Богородиці. Це найдавніша церковна будова в Тбілісі, що датується VI ст. Зведення цього священного храму почалося незабаром після того, як столиця Грузії була перенесена з Мцхета в Тбілісі в царювання наступника Вахтанга I Горгасала - Дачі Уджармелі. В храмі до XX століття зберігався Нерукотворний Образ Спасителя, який зараз збергіється в Золотому фонді Грузії.

Ввечері того ж дня, єпископ Філарет молився за вечірнім Богослужінням у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Тбілісі.

12 червня, у Неділю 7-у після Пасхи, Преосвященніший єпископ Філарет співслужив за Божественною літургією Святішому і Блаженнішому Католикосу-Патріарху всієї Грузії Іллі ІІ у Свято-Троїцькому кафедральному соборі м.Тбілісі.

Після Літургії Владика мав зустріч із Святішим Патріархом Ілією, під час якої обговорили сітуацію в Україні та Церкві.

В цей же день, архіпастир відвідав Мцхету - місто, яке до V століття було столицею Іберії:

- Жіночий монастир Самтавро (XI ст.), де знаходиться келія святої Ніни, могили царя Міріана і цариці Нани, мощі преподобного Гавриїла (Ургебадзе) і чудотворна ікона «Самтаврійская Богородиця»;

- Шио-Мгвімский монастир - старовинний монастир біля Мцхети заснований у VI ст.
одним з ассірійських отців преподобним Шио Мгвімским, де помолився в печері біля мощей святого.

В понеділок 13 червня, єпископ Філарет відвідав Ахалціхе:

- Вардзію - печерний монастирський комплекс XII-XIII століття, побудований царицею Тамарою, де відвідав монастирь на честь Успіння Пресвятої Богородиці;

- У супроводі митрополита Ахалцихського Феодора відвідав монастирь Сапара, оснований св.Савою Освяченим в XIII ст.

У вівторок 14 червня, архіпастир відвідав Кахетію, де знаходиться жіночий монастир Бодбе. В соборному храмі (побудований в 850р.) обителі владика Філарет помолився біля могили рівноапостольної Ніни.

У середу 15 червня, Преосвященніший єпископ Філарет у супроводі митрополита Некреського Сергія відвідав Кахетію, а саме:

- Свято-Архангельський собор в Гремі. Гремі - архітектурна пам'ятка XVI століття - царська фортеця в грузинській історичній області Кахетія. Фортеця з Архангельською церквою це все, що залишилося від колись процвітаючого міста Гремі.

- Гремську духовну семінарію;

- Монастирь Некреси на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Чоловічий діючий монастир оснований в VI столітті Або Некреським, одним із 13 асирійський отців. Сама рання споруда - невелика церква кінця IV ст. Вона була споруджена незабаром після проголошення християнства офіційною релігією держави. У VI-VII століттях тут був зведений головний храм Пресвятої Діви, що зберіг фрагменти настінних написів і фресок XVI століття. У комплекс входили ще купольна квадратна церква (IX ст.) і єпископський палац XVI ст..

У четвер 16 червня, Владика відвідав Кахетію-Сагареджо, а саме Давидо-Гаріджійскій монастир, заснований в Кахетинській пустелі в VI ст. У середньовіччі монастир досяг свого розквіту і став Давидовою Лаврою, кількість ченців в якій досягала до 6000 чоловік. Саме в цей день святкується пам'ять преподобного Давида.