Єпископ Філарет відвідав Олеський замок

 

22 квітня, єпископ Львівський і Галицький Філарет разом із секретарем єпархіального управління прот.Олександром Іванченко та кліриками єпархії відвідав Олеський замок в Буському районі Львівської області.

Під час екскурсії Владика і гості ознайомились з історією замку та експонатами, що знаходяться в ньому, серед яких: українські ікони, відреставрований іконостас Федора Сеньковіча, унікальні колекції дерев'яної скульптури XIV-XIX століть, безцінні твори живопису, ужиткового мистецтва та ін.

***
Олеський замок — пам'ятка архітектури та історії XIII–XVIII століть, розташований у смт. Олесько, Буського району Львівської області. Один із найдавніших в Україні замків, імовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави р. Ліберція.

У другій половині ХV ст. перестав бути оборонною спорудою і перетворився у резиденцію магнатських родів - Даниловичів, згодом Собєських, Жувуських. У 1629 році в Олеському замку народився майбутній король Польщі Ян ІІІ Собєський.