Єпископ Філарет зустрівся з громадськістю Львова

20 квітня в будівлі Львівської міської ради відбулася зустріч єпископа Львівського і Галицького Філарета з львів'янами. Дана зустріч стала заключною в серії зустрічей з духівниками різних конфесій, організованих інтернет-порталом "Духовна велич Львова".

Владика зосередив свою увагу на співпраці церкви, держави й суспільства загалом, говорив про номінальне християнство, соціальне служіння та секуляризм.

«Якщо провести опитування серед українців то майже 80% людей скажуть, що вони християни, але скільки з них ходить до храму, а скільки дійсно ведуть духовне життя? Частина з них є просто номінальними християнами, які відвідують раз або двічі разів на рік храм і на цьому релігійне життя людини закінчується. Нам потрібно зробити дуже багато кроків, щоб змінити цю прірву, щоб це номінальне християнство перетворити в реальне» – наголосив єпископ Філарет.

Говорили також про Церкву і політику. «Церква не може бути в політиці, дуже погано коли вона політизується, і навпаки коли держава клерикалізується. Ці дві інституції повинні іти поруч і підтримувати одна одну» – переконаний єпископ.