Єпископ Філарет звершив читання Великого покаянного канону

 

13 квітня, в середу 5-ї седмиці Великого посту, під час утрені єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив читання Великого покаянного канону прп. Андрія Критського та житія преподобної Марії Єгипетської в нижньому храмі на честь блгв.кн.Александра Невського головного соборного храму парафії на честь прп.Сергія Радонезького у м.Києві.

Його Преосвященству співслужили благочинний Солом'янського району м.Києва і настоятель храму прот.Ярослав Шовкеник та духовенство парафії.

Наприкінці Богослужінні архіпастир звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді.

***

Цього дня за богослужбовим уставом під час утрені звершується читання Великого канону прп. Андрія Критського, який також прочитується в перші чотири дні 1-ої седмиці Великого посту. Особливістю цієї утрені є читання житія прп. Марії Єгипетської (пам’ять звершується 1 квітня за старим стилем), що являє зразок істинного покаяння, боротьби з гріхом та приклад великого милосердя Божого. Традиція читання канону прп. Андрія Критського з житієм прп. Марії Єгипетської була започаткована з часів 6 Вселенського собору (кінець VIIст.).