Єпископ Філарет відвідав Святу Гору Афон

 

З 24 по 28 березня 2016 року єпископ Львівський і Галицький Філарет перебував у Великому Ватопедському монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці на Святій Горі Афон, де звершив уставні Богослужіння монастиря та Божественні літургії. Під час перебування в монастирі архіпастир вклонився перед великими святинями Животворящим Хрестом Господнім, Чесним поясом Пресвятої Богородиці та чудотворними іконами Божої Матері "Пантанаса-цілительниця", "Відрада та втіха", "Велика Вівтарниця", та іншими святинями.

В неділю 3-ю Великого посту, день пам'яті свт. Григорія Палами, єпископ Філарет звершив  в обителі соборну Божественну літургію. В монастирі святитель Григорій має особливе шанування, тому що був ктитором обителі і в ній прийняв велику схіму.

26 березня Преосвященніший єпископ Філарет прибув до столиці Святої Гори Карієсу, де відвідав: Протат (центральний виконавчий соборний орган управління Афону) та вклонився перед чудотворною іконою Божої Матері "Достойно єсть"; Свято-Андріївський скит, де вклонився перед чесною главою ап. Андрія Первозванного

Того ж дня Владика відвідав Іверський монастир, де звершив молебень перед Іверською чудотворною іконою Пресвятої Богородиці.

27 березня архіпастир відвідав Хіландарську келію на честь Різдва Пресвятої Богородиці Маруда та мав спілкування з ігуменом старцем Макарієм.

Того ж дня владика Філарет відвідав монастир Дохіар на честь архангела Міхаїла, де вклонився одноіменній чудотворній іконі та звершив молитву перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці "Скоропослушниця".

Під час перебування на Святій Горі Афон Преосвященніший єпископ Філарет молився перед чудотворними іконами і святими мощами, щоб в Україні наступив мир і спокій.

Великий Ватопедський монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці


Пояс Пресвятої Богородиці, який зберігається у Ватопедському монастирі

Ікона Пресвятої Богородиці Пантанаса-Цілительниця у Ватопедському монастирі


Протат (центральний виконавчий соборний орган управління Афону)

Монастир Дохіар