Голова єпархіального відділу взяв участь у прес-конференції приуроченій Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом

23 березня в конференц-залі Прес-клубу відбулася прес-конференція на тему: ”Як громада Львівщини може подолати епідемію туберкульозу" приурочена до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, що традиційно відзначається щорічно 24 березня згідно рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я у 1993 році. В роботі прес-конференції взяв участь голова відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів Львівської єпархії протоієрей Юрій Кінас.

Захід організований Львівською обласною організацією Ліги соціальних працівників України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), в рамках проекту «Покращення доступності послуг з протидії туберкульозу шляхом активізації місцевих громад та використання потенціалу АКСМ-стратегії». Власне отець Юрій не вперше співпрацює з Лігою соціальних працівників в рамках цього проекту, метою якого є посилення функції Церков як партнера з охорони здоров‘я та ресурсний вклад для активізації діяльності місцевих громад з протидії туберкульозу. Реалізація проекту сприятиме консолідації зусиль органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, неурядових організацій, релігійних об’єднань та благодійних фондів з питань протидії туберкульозу завдяки посиленню інформаційно-просвітницької роботи, формування сприятливої громадської думки з даного питання, підвищення ефективності їх взаємодії як партнерів з міжгалузевої співпраці в сфері охорони громадського здоров’я та залученню ресурсів релігійних громад, благодійних та донорських коштів для заохочення груп ризику пройти обстеження на туберкульоз і прихильності до контрольованого лікування.

Проектом буде охоплено усі 20 районів та 9 міст обласного значення Львівської області. Активну проектну діяльність буде зосереджено у місті Львові, а також у Перемишлянському районі та місті Дрогобичі, де проведено попередню роботу в даному напрямку (створено спеціалізовані дорадчі органи при райдержадміністрації та міськвиконкомі, проведено навчальні семінари, публічні дебати та громадські слухання) та у Сокальському (Львівсько-Волинський вугільний басейн з притаманними йому професійними хворобами органів дихання шахтарів та неблагополучними соціальною і криміногенною ситуаціями) і Сколівському (віддалений гірський депресивний район) районах. У визначених районах та місті будуть проводитись кущові заходи, участь у яких будуть брати представники усіх районів та міст обласного значення.

На сьогодні в рамках проекту проведено розширений круглий стіл з залученням громадськості, представників церков основних конфесій, представників департаменту охорони здоров’я, департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, науковців, лікарів-фтизіатрів, соціальних працівників, депутатів місцевих рад, результатом якого став підписаний меморандум про здійснення спільних дій у сфері протидії туберкульозу у Львівські області.

Головними спікерами прес-конференції були: пан ЛЕРМАН Чарльз, Директор офісу охорони здоров’я, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)/ Charles Lerman, Health Office Director, U.S. Agency for International Development  (USAID), пан КАНКАДЗЕ Картлос, керівник проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні», протоієрей Юрій КІНАС голова відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів Львівської єпархії УПЦ, пан ОСТРОВЕРХА Юрій Анатолійович, головний лікар Львівського обласного центру здоров’я ГУОЗ ЛОДА, експерт з питань здоров’я ЛОО Ліги соціальних працівників України, пан ШАЛАПСЬКИЙ Іван Ярославович, директора Перемишлянського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадський активіст.