Освячення стрітенських свічок у ДДПВП

Понад п'ятнадцять років Православна Церква здійснює пастирську опіку над засудженими у Львівській області. З часом в установах області сформувались общини з числа засуджених.

На запрошення керівництва Управління Державного Департаменту з питань виконання покарань у Львівській області Голова відділу тюремного служіння Львівської єпархії УПЦ митрофорний протоієрей Володимир Шарабура звершив молебень на освячення води та стрітенських свічок у приміщенні каплиці. На богослужінні молилися працівники Управління разом з Начальником Управління ДДПВП у Львівській області – генералом Дзюдзем М.С. Молебень супроводжували співом хористи свято-Троїцької церкви м. Львова під керуванням диякона Максима Тертишного. Цікаво зауважити, що для освячення працівники принесли свої свічки, проте, коли катехизатор Львівської єпархії Бойко О.І. вніс у капличку пучок запашних воскових церковних свічок, усі з радістю прийняли цей благословенний подарунок. Після завершення богослужіння працівники управління завзято розливали у принесені посудини освячену воду та понесли її разом із запаленими свічками у свої кабінети на робочі місця.

З Управління отець Володмир, хористи, Бойко О.І та помічник з тюремного служіння архієпископа Львівського і Галицького Августина Костенко О.М. вирушили у виправну колонію № 30, де засуджені вже чекали на своїх духовних наставників. Община збирається один раз на тиждень для спільної молитви та занять катехизаційної школи, наставником якої є місіонер Бойко Олександр Іванович. В цю установу він ходить вже понад 15 років.

В приміщенні їдальні, яка одночасно є клубом установи і де поки що звершуються всі богослужіння різних конфесій, отець Володимир звершив чин освячення води і свічок.


У своєму слові до засуджених отець Володимир розповів біблійну історію свята Стрітення, роз'яснив про важливість святої води та освячених свічок у повсякденному житті християн. На відміну від Хрещенської води, яку споживають натщесерце Стрітенську воду можна споживати протягом дня, у хворобі, під час пережитого стресу, окропити нею приміщення тощо. Стрітенську свічку християни запалюють при негоді, щоб оберегти дім, тому в народі її ще називають «Громовицею». Після закінчення молебня освячені стрітенські свічки засуджені забрали зі собою у свої житлові приміщення.

Адміністрація установи завжди радо запрошує духовенство Львівської єпархії УПЦ, бо сподівається, що відвідування богослужінь та церковних наук буде спонукати засуджених до переосмислення свого життя і сприяти процесу виправлення.