П'ятниця першої седмиці Великого посту

18 березня, у п'ятницю першої седмиці Великого посту, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Петропавлівському храмі міста Жовкви.

Його Преосвященству співслужили благочинний Жовківського округу та настоятель храму протоієрей Стефан Хомин, прес-секретар єпархії ігумен Маркіан (Каюмов), протодиякон Евгеній Голуб та диякон Іоанн Тимчишин.

Під час Богослужіння архіпастир звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді.

Після Літургії було відслужено канон великомученику Феодору Тирону та освячено коливо.

***
Постанови Церковного Уставу про освячення колива в п’ятницю першої седмиці Великого посту бере свій початок від часів імператора Юліана Відступника. Цим Церква ще раз прославляє Господа, Який явив усім, що піст є боговстановленою справою, а не вигадкою людей.

Нечестивий імператор, намагаючись знищити істинну віру і знаючи, що в перший тиждень Великого посту християни дотримуються його особливо суворо, віддав наказ, щоб перед цим днем все, що продається на торжищі, було окроплене ідоложертовною кров’ю, щоб усі, хто буде їсти придбане там, осквернилися. Але св. вмч. Феодор Тирон, явившись милістю Божою зі світу невидимого єпископу Євдоксію, розповів про таємний намір боговідступника і порадив протягом цієї першої седмиці посту вживати лише коливо.

У пам’ять про це чудесне спасіння християн від осквернення в першу п’ятницю Великого посту, звершуючи пам’ять великомученика, Церква встановила освячувати коливо.