Архієпископ Августин звершив панахиду за усіма спочилими під час Великої Вітчизняної війни

9 травня 2011 року, у день Перемоги в Великій Вітчизняній війні, голова Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив заупокійну панахиду за загиблими воїнами та усіма  спочилими під час війни у доті No. 180, який знаходиться  в селі Віта-Поштова Києво-Святошинського району Київської області.

Після закінчення богослужіння Високопреосвященніший архієпископ Августин привітав усіх з Днем Перемоги, побажав їм кріпості душевної і тілесної, довгих років життя і призвав усіх присутніх пам'ятати подвиг і молитися за тих, завдяки кому була досягнута Велика Перемога.

Також Владика Августин взяв участь в урочистому відкритті музею, чергового фрагменту музейного комплексу "Оборона Києва, Київський укріплений район - Пояс Слави" на базі доту No.180.
 

Довідка

Дот No. 180 - це другий дот, перетворений ентузіастами на музей. Торік у сусідньому селі Юрівка було відкрито для відвідування командно-спостережний пункт (ксп) No.204. з двома броньованими спостережними баштами. 11 липня 2011 року відзначатимемо 70-у річницю з дня початку оборони Києва. Дот No. 180, який як музей було відкрито 9 травня 2011 - одна з ключових точок захисту столиці України на Одеській трасі. Саме він затримав німецькі війська при переправі через міст в селі Віта-Поштова. Але сили були нерівні - штурмові групи гітлерівців під прикриттям двох самоходок "Штуг" у запеклому бою знищили гарнізон доту. Про героїчні і маловідомі сторінки історії оборони Києва можна дізнатися в першому народному музейному комплексі, створеному ентузіастами під Києвом на зразок білоруської "лінії Сталіна". Музейний комплекс в селах Віта-Поштова та Юрівка створено в рамках проекту "Пояс Слави" Київського міського історійко-патріотичного клубу "Пошук" (керівник Крижевич С. О.) за участю Міжнародної асоціації дослідників фортифікації "Цитадель" (керівник Нетьосов П. О.) та пошукового загону "Патріот" (керівник Парахоня А.В.) за сприяння сільської ради с. Віта-Поштова та особисто голови Іванова С.В.

"Пояс Слави" - перший на території України музейний комплекс, присвячений  вивченню та збереженню пам'яток військової історії, створений лише силами ентузіастів.