Єпископ Філарет звершив Літургію в храмі на честь 40 мучеників Севастійських при Дрогобицькій виправній колонії №40

25 лютого, в день вшанування Іверської ікони Божої Матері, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив Божественну літургію в храмі на честь 40 мучеників Севастійських при Дрогобицькій виправній колонії №40.

Його Преосвященству співслужили благочинний Дрогобицького округу прот.Миколай Мандзюк, секретар єпархії прот.Олександр Іванченко, прот.Георгій Якубівський, свящ.Володимир Каплун, свящ.Михаїл Коник та протодияк.Євгеній Голуб.

Під час Богослужіння була піднесена сугуба молитва за мир та спокій в Україні.

По завершенні Літургії Владика звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді та подарував парафії на молитовну пам'ять ікону великомучениці Варвари.

Наостанок архіпастир мав спілкування з осудженими.

Також, в цей день, Преосвященніший єпископ Філарет разом з духовенством відвідав церкву святого Юра в Дрогобичі.​

Довідка. Церква святого Юра в Дрогобичі — пам'ятка галицької дерев'яної архітектури кінця XV — початку XVI століть, одна з найкраще збережених і відноситься до числа найкращих пам'яток давньої української сакральної архітектури. Збудована у XV столітті, кілька разів перебудовувалася і остаточного архітектурних форм їй надав талановитий український будівничий Григорій Тесля з Дрогобича.

Церква — тридільна (тризрубна) з квадратною головною навою і двома гранчастими бічними криласами (конхами) та гранчастими зрубами вівтаря і притвору (бабинцями). Низ церкви обведений широким опасанням у вигляді аркади-галереї на стовпах. Над бабинцем хори з аркою-галереєю і Введенська каплиця. Церква увінчана над головними зрубами трьома верхами без заломів, а криласи малими верхами з одним заломом, всі на восьмибічних підбанниках.

Інтер'єр церкви прикрашений стінописом, що виконаний під керівництвом Стефана Маляра (Поповича Медицького). Крім релігійних композицій (Страсті Христові), багатий декоративний орнамент переважно рослинного характеру. Іконостас та ікони того самого маляра («Акафист Богоматері», «Діяння апостола Павла», «Відсічення голови Великомученика Юрія») в коричнево-вохристій та оливково-зеленій гамі; скромними малярськими засобами мистець надав індивідуального, майже портретного виразу зображуваним постатям. Рельєф різьби виноградної лози на колонках іконостасу близький до різьби на камені.

21 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Камбоджі церква Святого Юра внесена до списку в числі 16-ти дерев'яних церков Карпатського регіону Польщі і України.