Предстоятель Руської Православної Церкви обговорив з главою Римсько-Католицької церкви питання співпраці в Україні

 

Глави церков закликали сторони збройного конфлікту в Україні до солідарності та миротворчості, а також висловили сподівання про подолання розколу на основі існуючих канонічних норм .

12 лютого в приміщенні міжнародного аеропорту Гавани імені Хосе Марті відбулася зустріч Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила зі Святійшим Папою Римським Франциском.

За результатами зустрічі була прийнята Спільна заява Предстоятеля Руської Православної Церкви та голови Римсько-Католицької церкви.

У документі була приділена увага питанню співпраці церков в рамках Української держави та проблемам подолання збройного конфлікту й розколу на території України.

Зокрема, у пункті 25 Спільної заяви первоієрархи висловили сподівання на примирення греко-католиків та православних. В документі також наголошується, що «метод «уніатизму» колишніх століть, що передбачає приведення однієї громади в єдність з іншою шляхом її відриву від своєї Церкви, не є шляхом до відновлення єдності».

В пункті 26 згаданого документу очільники церков засвідчили стурбованість збройним протистоянням на Україні, що заподіяло незліченні страждання мирним жителям та спричинило до глибокої економічної і гуманітарної кризи в суспільстві. «Закликаємо усі сторони конфлікту до розсудливості, громадської солідарності і діяльної миротворчості. Закликаємо наші Церкви на Україні працювати для досягнення суспільної злагоди, утримуватися від участі в протиборстві і не підтримувати подальший розвиток конфлікту», – зазначили Святійший Патріарх і Понтифік.

Пункт 27 містить сподівання первоієрархів на подолання розколу православних віруючих на Україні «на основі існуючих канонічних норм». Також у документі зазначається, що католицькі громади країни будуть сприяти ствердженню миру серед православних християн Української держави, «щоб наше християнське братство було ще більш очевидним».

Нагадаємо, що Святійший Патріарх Московський Кирил зустрівся з Святійшим Папою Римським Франциском в ході свого Первосвятительського візиту до країн Латинської Америки. До складу офіційної делегації, яка супроводжує Його Святість, входить керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, який під час візиту відвідає українські православні діаспори країн Латинської Америки.

http://news.church.ua/