Неділя 3-я після Пасхи, святих жон-мироносиць

8 травня 2011 року, в неділю 3-ю після Великодня, святих жон-мироносиць, Святійший Патріарх Кирил та Блаженніший Митрополит Володимир  звершили Божественну літургію на площі Свободи у місті Харкові.

Їм співслужили:  митрополит Волоколамський Іларіон, митрополит Харківський і Богодухівський Никодим, митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней, митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Воронезький і Борисоглібський Сергій, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, собор архієреїв і духовенства Української та Руської Церков.

Також Первосвятителям співслужив Правлячий архієрей Львівської єпархії архієпископ Львівський і Галицький Августин.

На богослужінні були присутні віце-прем'єр-міністр України В.М. Тихонов, Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації на Україні М.Ю. Зурабов, голова Харківської обласної державної адміністрації М.М. Добкін, голова міської адміністрації Харкова Г.А. Кернес, голова Харківської обласної ради С.І. Чернов, голова Синодального інформаційного відділу В.Р. Легойда.

На майдані Свободи за Літургією молилося близько 40 тисяч чоловік.

Після закінчення богослужіння Блаженніший митрополит Володимир привітав Святішого Патріарха Кирила. Предстоятель Української Православної Церкви привітав митрополита Никодима з днем тезоіменитства та 90-річним ювілеєм і подарував правлячому архієрею Харківської єпархії ікону святителя Спиридона Триміфунтського, освячену на його чесних мощах.

Митрополит Никодим подякував Святішому Патріархові Кирилу та Блаженнішому митрополитові Володимиру за привітання й спільну молитву біля престолу Божого й підніс Його Святості і Його Блаженству набори панагій.

Прес-служба Львівської єпархії / patriarhia.ru