Єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в міжнародній науковій конференції «Розвиток медичного капеланства в Україні: передумови, потреби перспективи»

28-29 січня 2016 року, у залі Вченої Ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка проходила всеукраїнська міжнародна наукова конференція «Розвиток медичного капеланства в Україні: передумови, потреби, перспективи».

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, від УПЦ у конференції взяли участь голова Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів єпископ Львівський і Галицький Філарет, заступник голови Синодального відділу протоієрей Геннадій Батенко та керівник відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів Київської єпархії протоієрей Віталій Данилюк.

Конференція організована Громадською радою при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій за сприяння Всеукраїнського благодійного фонду «Соборність».

Під час засідання Преосвященніший єпископ Філарет виступив з доповіддю на тему «Роздуми на тему медичного капеланства», а протоієрей Геннадій Батенко з доповіддю «Сестринства милосердя та соціальне служіння Церкви».

В конференції також взяли участь голова Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, керівник Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, представники Церков і релігійних організацій, лікарі, медичні працівники та науковці.

Під час роботи конференції до роздумів було запропоновано двадцять доповідей, серед яких: «Розвиток співпраці держави та міжконфесійного співтовариства України в сфері охорони здоров’я», «Актуальність впровадження медичного капеланства в систему  охорони здоров’я України», «Медичне капеланство як соціальна потреба в сучасній Україні», «Важливість присутності духівника для хворої людини. Бачення ситуації очима практикуючого лікаря», «Проблеми відносин медичного капелана та представників адміністрації лікувальної установи», «Досвід медичного капеланства в Італії».

У другий день роботи конференції професор Арнальдо Панграцці, професор Міжнародного Богословського Інституту у сфері охорони здоров’я (Рим, Італія) провів тренінгові заняття на тему «Супровід важкохворих пацієнтів та праця з родичами».

Прес-служба єпархії