Єпископ Філарет очолив збори лікарняного духовенства Київської єпархії

26 січня 2016 року, в Церковно-архіологічному музеї Київської Духовної Академії, під головуванням єпископа Львівського і Галицького Філарета, голови Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів відбулися збори лікарняного духовенства Київської єпархії.

У зборах взяли участь: вікарій Київської єпархії єпископ Ірпінський Климент, секретар Київської єпархії по м.Києву протоієрей Віктор Іващук, керівник єпархіального відділу з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів протоієрей Віталій Данилюк, благочинний першого лікарняного округу м.Києва протоієрей Роман Барановський, благочинний другого лікарняного округу протоієрей Генадій Батенко та духовенство лікарняних храмів столиці.

В ході засідання Преосвященніший єпископ Філарет ознайомив присутніх з розвитком церковно-державних відносин в галузі охорони здоров'я. Владика довів до відома духовенство про початок розгляду питання в Громадській ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій питання про перспективи розвитку медичного капеланства в Україні.

Єпископ Климент ознайомив присутніх про роботу і регламент Громадської ради при Міністерстві освіти України. З досвіду роботи в Громадській раді, Владика зазначив про важливість глибокого вивчення питання з приводу введення в Україні медичного капеланства та прозорої роботи в підготовці законопроекту з боку Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Міністерства охорони здоров’я України.  Духовенство звернуло увагу на роль душпастирської опіки  священнослужителів міста Києва, які несуть послух в лікарнях і торкнулося деяких організаційних та канонічно-богословських аспектів в даній практиці.