Єпископ Філарет відвідав Святу Гору Афон

З 28 грудня по 1 січня, єпископ Львівський і Галицький Філарет відвідав Святу Гору Афон. Під час паломницької поїздки Владика перебував у Великому Ватопедському монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці, де саме в ці дні святкувалися два престольних свята обителі. День святих ктиторів (основателів) преподобних Антонія, Афанасія і Миколая Ватопедських глави і мощі яких знаходяться в Соборному храмі монастиря. В канун свята і самий день архіпастир звершив уставні Богослужіння і Божественну літургію у співслужінні митрополиту Адринопольському Амфілохію, який є представником Константинопольского Патріарха при Еладській Церкви.

Наступного дня ректор Санкт-Петербурзької Духовної академії і семінарії архієпископ Петергофський Амвросій та єпископ Філарет звершили уставні Богослужіння і Божественну літургію в Соборному храмі на честь престольного свята на честь священомученика Модеста, архієпископа Ієрусалимського, глава якого зберігається в монастирі. Після літургії відбувся хресний хід навколо монастиря зі святинями обителі до храму свт. Модеста і за традицію було завершено водосвятний молебень з освяченням всіх приміщень монастиря.

Як відомо в монастирі зберігається велика святиня - Пояс Пресвятої Богородиці та велика кількість святих глав і мощей та відома ікона Пресвятої Богородиці Пантанаса-Цілительниця. Ікона Пресвятої Богородиці Пантанаса-Цілительниця прославилася тим що люди, які моляться до неї зцілюються від онкологічних захворювань.

31 грудня архіпастирі відвідали Протат (центральний виконавчий соборний орган управління Афону), де мали спілкування зі старцямі Святої Іпістосії (уряд Святої Гори) про ситуацію в Україні, в серці яких завжди звершується молитва про мир і спокій в Україні та припинення війни на Сході України, а також молитва про загиблих і постраждалих під час бойових дій на Сході України.  Також Владика Філарет молився перед чудотворними іконами і святими мощами, щоб наступаючий Новий рік для України приніс мир і стабільність.

Дивитись фоторепортаж тут>>>

Великий Ватопедський монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці

Протат (центральний виконавчий соборний орган управління Афону)