Річниця смерті схиігумені Вероніки

 

28 грудня виповнився рік від дня смерті настоятельки Свято-Преображенського жіночого монастиря міста Львова схиігумені Веррніки (Щурат-Глухої). За заповітом матінки ігумені її тіло поховали у Свято-Пантелеімонівському жіночому монастирі Києва, де вона прийняла монаший постриг.

В цей день у столичному монастирі була звершена заупокійна Літургія, яку очолив вікарій Київської єпархії, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр у співслужінні благочинного у справах монастирів Львівської єпархії ігумена Маркіана (Каюмова), протоієрея Сергія Рєзнікова та кліриків Київської єпархії.

За Богослужінням молився вікарій Київської єпархії архієпископ Яготинський Серафим та ігуменя Гавриїла (Далецька) із сестрами Преображенського жіночого монастиря міста Львова.

Після Літургії була звершено панахиду по ігумені та літію на могилі, які звершив отець Маркіян.

Наостанок отець ігумен виголосив проповідь, в якій розповів про настанови, яким вчила покійна ігуменя Вероніка за життя.

Також, в день смерті схиігумені Вероніки, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив заупокійну літургію та парастас у Ватопедському монастирі на Святій Горі Афон.