Єпископ Філарет взяв участь в урочистостях з нагоди дня пам’яті прп. Нестора Літописця та 400-ліття Київської духовної академії

9 листопада, в день пам’яті преподобного Нестора Літописця та 400-річчя Київської духовної академії, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили митрополит Дарданельський Никита, іпертим і екзарх всього Геллеспонта (Константинопольська Православна Церква), митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), архієпископ Цагерський і Лентехський Стефан (Грузинська Православна Церква), архієпископ Нижньодунайський Кассіан (Румунська Православна Церква), митрополит Тамасосський і Оринійський Ісаія (Кіпрська Православна Церква) митрополит Лангадійський, Літійський і Рентинський Іоанн (Елладська Православна Церква), митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, намісник Києво-Печерської Лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Учбового комітету при Священному Синоді РПЦ, ректор Московської духовної академії, архієпископ Верейський Євгеній, ректор Санкт-Петербурзької духовної академії і семінарії, архієпископ Петергофський Амвросій, а також сонм Преосвященних архієреїв Української Православної Церкви, в тому числі і єпископ Львівський і Галицький Філарет, викладачі, студенти, випускники та гості Київських духовних шкіл в священному сані.

За богослужінням також молилися представники Православних Помісних Церков: митрополит Филипопольський Нифон (Антіохійська Православна Церква), ректор Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, протоієрей Володимир Воробйов, секретар по міжправославних зв’язках Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату, протоієрей Ігор Якимчук, архімандрит Феоктіст (Дімітров) (Болгарська Православна Церква), архімандрит Діонисій (Коптідіс) (Кіпрська Православна Церква), архімандрит Серафим (Шемятовській) (Православна Церква Чеських земель і Словаччини), ієрей Євгеній Роготі (Румунська Православна Церква).

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні, а також звершена заупокійна єктенія за спочилими викладачами та вихованцями Київської духовної академії і семінарії.

По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав ректора Академії, професорсько-викладацьку корпорацію із днем небесного покровителя Київської духовної академії, а також її 400-річним ювілеєм. Слова вітань на адресу адміністрації та учнів духовних шкіл також сказали почесні гості – ієрархи Православних Помісних Церков.

Єпископ Філарет взяв участь у всенічному бдінні у Києво-Печерській Лаврі з нагоди пам’яті прп. Нестора Літописця>>>

Після Божественної літургії, з нагоди 400-річчя Київської духовної академії, у трапезній палаті храму преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбувся урочистий акт, який очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Разом із Його Блаженством на ювілейному заході були присутні представники Помісних Православних Церков: митрополит Дарданельський Никита (Константинопольська Православна Церква), митрополит Филипопольський Нифон (Антіохійська Православна Церква), митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), архієпископ Цагерський и Лентехський Стефан (Грузинська Православна Церква), архієпископ Нижньодунайський Кассіан (Румунська Православна Церква), митрополит Тамасосський і Оринійський Ісаія (Кіпрська Православна Церква), митрополит Лангадійський Іоанн (Елладська Православна Церква), архімандрит Феоктист (Дімітров) (Болгарська Православна Церква), архімандрит Серафим (Шемятовський) (Православна Церква Чеських земель і Словаччини); Преосвященні архієреї Української Православної Церкви, голова Учбового комітету при Священному Синоді РПЦ, ректор Московської духовної академії, архієпископ Верейський Євгеній, ректор Санкт-Петербурзької духовної академії і семінарії, архієпископ Петергофський Амвросій, ректор Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, протоієрей Володимир Воробйов, а також ректори всіх духовних семінарій УПЦ, представники світських вищих навчальних закладів, різних гілок державної влади, громадських інституцій.

Урочистий акт також відвідали Посол Республіки Білорусь в Україні В.В. Величко, Посол Республіки Болгарія в Україні К. Мінчев, Посол Грузії в Україні М. Уклеба, тимчасовий повірений у справах Республіки Молдова в Україні О. Хинку, Посол Російської Федерації в Україні М.Ю. Зурабов, Посол Румунії в Україні К. Іонеску та Посол Республіки Сербія в Україні Р. Булатович.

Ювілейний захід відкрив ректор Київської духовної академії і семінарії, керуючий справами УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Після вступного слова Його Високопреосвященства відбувся показ короткометражного фільму про історію та сучасність Київських духовних шкіл.

Далі з первосвятительским словом до присутніх звернувся Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Вітання від Президента України Петра Порошенка виголосив радник голови держави Юрій Богуцький.

Урочистий акт продовжили вітальні адреси від Предстоятелей Православних Помісних Церков.

На завершення ювілейного заходу ректор Київських духовних шкіл звернувся до всіх присутніх: «Я хочу подякувати усім, хто розділив з нами це свято. Прошу усіх вас підносити молитви за нашу академію, за її учнів та викладачів. Нехай Господь по молитвах преподобного Нестора Літописця, та усіх святих, що вийшли зі стін Київської духовної академії береже нашу Alma materна многії і благії літа».

За матеріалами офіційного сайту УПЦ