До Львова прибула Плащаниця Пресвятої Богородиці

5 листопада 2015 року, у Свято-Георгіївському кафедральному храмі Львівської єпархії Української Православної Церкви відбулась урочиста зустріч чудотворної ікони Плащаниці Пресвятої Богородиці, однієї з найшанованіших святинь світового Православ’я.

Львів уже вдруге обдарований щедрою милістю Пресвятої Богородиці, адже Плащаниця вже відвідувала місто восени 2012 року, тоді святині вклонилися близько 40 тисяч львів’ян за одну добу її перебування. Напередодні увечері Керівник Прес-служби Львівської єпархії ігумен Маркіян (Каюмов) у виступі на Львівському телебаченні, нагадавши місцянам про минулі події, запросив відвідати Свято-Георгіївський храм і скористатися неймовірною можливістю припасти до святого образу, який лише вдруге покидає Єрусалим.

Цього року одна із найбільших святинь Єрусалимської Церкви привезена до України і подорожує містами нашої держави в рамках проведення Хресного ходу «Україна під Покровом Богородиці» з благословення Блаженнішого Патріарха Святого града Єрусалиму та всієї Палестини Феофіла ІІІ та Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія на прохання духівника Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира.

Відряджаючи Плащаницю в хресний хід, Блаженніший Феофіл запевнив, що в усіх храмах Єрусалимської Православної Церкви постійно звершується молитва за Україну та побажав українцям в твердій вірі та молитві до Богоматері здобути мир і злагоду в державі.

Опівдні біля Свято-Георгіївського храму чудотворну ікону Плащаниці Пресвятої Богородиці зустрічали Керуючий Львівською єпархією єпископ Львівський і Галицький Філарет, духовенство і парафіяни, а також вірні, які прибули з усіх районів області. Плащаницю було урочисто внесено у Свято-Георгіївський храм, де був звершений молебень до Пресвятої Богородиці за мир в Україні.

Вшанувати святиню прийшли представники місцевої влади та Голова Львівської облдержадміністрації О.М.Синютка. Пізніше помолитися перед святинею до храму прийшов і Львівський міський голова А.І.Садовий

У пастирському слові Преосвященніший єпископ Філарет сказав про те, що за нашим твердим переконанням, молитва до Пресвятої Богородиці перед чудотворною Плащаницею з її Святого гробу об’єднає українців і дарує кожному, хто прикладеться до святин і мир душевний у благодаті Святого Духу. І саме через це умиротворення стане можливим початок примирення і в нашій державі. «Ми віримо, – зазначив Владика Філарет, – що під час подорожі святині Україною, сама Богородиця буде йти попереду і благословляти наш народ. Сьогодні кожен українець чекає лише однієї милості від нашої Небесної Заступниці – миру в нашій державі в єдності й любові між усіма, тому на час перебування Плащаниці ми будемо цілодобово молитися про нашу Вітчизну, про мир і про наших людей».

Весь день до Плащаниці струменів потік львів’ян, охочих вклонитися чудотворному образу Богоматері, біля якої постійно звершувались молебні з акафістом Богородиці.

О 17 годині була звершена Велика вечірня та Утреня з чином погребіння Плащаниці Пресвятої Богородиці. Богослужіння очолив Преосвященніший єпископ Філарет у співслужінні з духовенством єпархії.

ВІДЕО ЗУСТРІЧІ>>>