Єпископ Філарет звершив паломництво до Святої Гори Афон

24 жовтня, єпископ Львівський і Галицький Філарет відвідав монастирі: Діонісіат, де вклонився перед іконою Пресвятої Богородиці "Акафістна", десницею св. Іоанна Хрестителя, мощами святителя Григорія та мч. Параскеви П'ятниці; Григоріат, де вклонився перед мощами св. вмч. Георгія, мч. Анастасії Римської, мчч. Косьми і Даміана; Ксенофонт, де звершив вечірню та вклонився перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці "Одігітрія" та чудотворною іконою та правицею вмч. Георгія.

Цього дня, ввечері, Владика прибув до монастиря св.вмч.Пантелеімона, де звершив всенічне бдіння та Божественну літургію у співслужінні з митрополитом Тернопільським і Кременецьким  Сергієм. Після Божественної літургії єпископ Філарет вклонився перед главою св. вмч. Пантелеімона, мощами прп. Силуана Афонсткого та ап. Луки, стопою ап. Андрія Пераозванного. Наприкінці перебування в монастирі архіпастир мав спілкування з ігуменом монастиря архімандритом Ієремією та привітав старця з 100-річним ювілеєм від дня народження, яке виповнилося 22 жовтня.

25 жовтня, Преосвященніший єпископ Філарет прибув до столиці Святої Гори Карієсу, де відвідав: Протат (центральний виконавчий соборний орган управління Афону) та вклонився перед чудотворною іконою Божої Матері "Достойно єсть"; Свято-Андріївський скит, де вклонився перед чесною главою ап. Андрія Первозванного; Хіландарську келію на честь Різдва Пресвятої Богородиці Маруда та мав спілкування з ігуменом старцем Макарієм; Дохіар на честь архангела Міхаїла, де вклонився одноіменній чудотворній іконі та звершив молитву перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці "Скоропослушниця". Після молитви Владика мав спілкування зі старцем Григорієм, ігуменом монастиря.

Ввечері цього ж дня, архіпстир прибув до монастиря Ватопед на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, де звершив уставні Богослужіння монастиря та Божественну літургію. Після Богослужінь Владика Філарет вклонився перед великими святинями Животворящим Хрестом Господнім, Чесним поясом Пресвятої Богородиці та чудотворними іконами Божої Матері "Пантанаса-цілительниця", "Відрада та втіха", "Велика Вівтарниця", та іншими святинями.

26 жовтня, єпископ Філарет вклонився перед мощами св. вмч. Димитрія Солунськоно, де підніс особливу молитву в день пам'яті святого за воїнів та мир в Україні. Цього дня Преосвященніший владика відвідав храми Салоніків та вклонився перед мощами свт.Григорія Палами, мч. Анісії, свмч. Василія, архієпископа Солунського.

29 жовтня архіпастир відвідав: Іверський монастир на Афоні, де вклонився перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці; монастир на честь святителя Миколая Чудотворця і вклонився чудотворній іконі святителя. Цього дня ввечері, Вдадика звершив уставні Богослужіння і Божественну літургію в Свято-Пантелеімоновому монастирі.

30 жовтня, єпископ Філарет відвідав монастир Дохіар, де звершив молебень перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці "Скоропослушниця". Ввечері архіпастир звершив вечірню з акафістом Пресвятої Богородиці та Божественну літургію в день пам'яті апостола Луки в Свято-Пантелеімоновому монастирі, де саме зберігається чесна глава апостола.

31 жовтня, Преосвященніший Владика відвідав Іверський монастир, де звершив молебень перед Іверською чудотворною іконою Пресвятої Богородиці. Також архіпастир відвідав Скит Успіння Пресвятої Богородиці Ксілургу, в якому починав свої чернечи подвиги прп. Антоній Печерський, саме цей Скит стане центром святкувань 1000-ліття перебування славян на Афоні в травні 2016 року. В цей же вечір, єпископ звершив уставні Богослужіння та Божественну літургію в Великому Ватопедському монастирі.

1 листопада, архіпастир відвідав монастир Хіландар, де вклонився перед іконою прп. Сімеона Мироточивого та звершив молебень перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці "Троєручиця". Монастир відомий тим, що після того як турки розікрали святині, в тому числі і мощі прп. Сімеона, то з Раки святого проросла виноградна лоза, яка до сьогодні приносить плоди і є чудотворною. Сім'ї які не мають дітей моляться до св. Сімеона, а також добавляють шматочки лози у воду. По молитвах прп. Сімеона Господь посилає народження дітей.

Фоторепортаж дивитися тут>>>