День пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова

 

9 жовтня, у день пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в храмі на честь Архангела Михаїла Дніпровського благочиння м. Києва.

Його Блажеству співслужили єпископи: Львівський і Галицький Філарет, Ірпінський Климент; благочинні: Деснянського благочиння протоієрей Димитрій Григорак, Першого Дарницького благочиння протоієрей Василій Біляк, Дніпровського благочиння протоієрей Іоанн Свередюк та духовенство Лівобережного вікаріатства столиці.

Під час малого входу Архіпастир удостоїв настоятеля Свято-Михайлівської парафії протоієрея Богдана Штима права носіння другого хреста.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика виголосив проповідь перед чисельною громадою.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По завершенні Літургії Його Блаженство привітав духовенство та віруючих із Днем пам’яті святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова, а також виголосив слова вітань на адресу протоієрея Богдана Штима, котрий цього дня відзначив 60-річний ювілей від дня народження та 30-річчя служіння у священному сані.

Після привітань Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив чин освячення купольних хрестів для храму Архістратига Михаїла, а також відслужив заупокійну літію за рятувальниками, які загинули під час ліквідації наслідків Чорнобильської аварії.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ

***

Довідка. Штим Богдан Степанович (протоієрей Богдан) народився 9 жовтня 1955 р. в селі Верхня Стинава Стрийського району Львівської області.

Митрополитом Львівським і Тернопільським Никодимом (Руснак) 22 грудня 1985 р. посвячений у сан диякона, а 26 січня 1986 року – в сан ієрея.

У 1986 р. митрополитом Никодимом призначений кліриком кафедрального собору м. Львова.

З липня 1987 р. призначений на посаду діловода Львівсько-Тернопільського єпархіального управління.

2 січня 1991 р. призначений на посаду секретаря Львівсько-Дрогобицького єпархіального управління.

28 лютого 2000 р. Блаженнішим Володимиром, митрополитом Київським і всієї України прийнятий до Української Православної Церкви Київської єпархії і призначений штатним священиком Свято-Михайлівської церкви в Дарницькому (нині Дніпровському) районі м. Києва. З 31 липня 2000 р. – настоятель Свято-Михайлівської церкви.

Єпископ Львівський і Галицький Філарет, члени єпархіального управління та віряни Львівської єпархії вітають отця Богдана з 60-річним ювілеєм від дня народження та 30-річчям служіння у священному сані та бажають йому кріпості духовних і тілесних сил та Божої допомоги у служінні на ниві Христовій.