День пам'яті преподобного Сергія Радонезького

 

8 жовтня, в день преставлення преподобного Сергія Радонезького, парафія на честь преподобного Сергія Радонезького Солом'янського благочиння міста Києва відзначила престольне свято. Божественну літургію в нижньому храмі на честь блгв.кн.Александра Невського головного соборного храму парафії очолив єпископ Львівський і Галицький Філарет.

Його Преосвященству співслужили: єпископ Васильківський Миколай, глава адміністративного апарату Київської митрополії архімандрит Віктор (Кацаба), секретар Київської єпархії по місту Київ протоієрей Віктор Іващук, благочинний Солом’янського благочиння і настоятель храму протоієрей Ярослав Шовкеник, духовенство храму та гості парафії в священному сані.

Після читання Євангелія владика Філарет привітав присутніх з престольним святом та звернувся до всіх із словами проповіді.

Зокрема він сказав: «Преподобний Сергій, який пішов з миру, залишився з миром, тому що мир сам прийшов до нього, щоб прибувати у подвигах і разом з ним слідувати за Христом. Проста людина, що в молодому віці пішла у ліс, була нікому не відома. Але своїми подвигами змінила себе благодаттю Божої і привернула до себе людей, які також шукали спасіння, заснувала обитель Живоначальної Трійці, яка перетворилася з часом на всесвітньо відомий духовний центр, Свято-Троїцьку Лавру. Преподобний Сергій став світочем землі Руської, духовним натхненником, біля якого сформувалося ціле покоління подвижників. Вони, в свою чергу, також стали світильниками чернечого життя і чернечого подвигу, взірцем для усього оточуючого світу.

Ми також маємо можливість уподоблюватись преподобному у своєму житті, просити його молитов, вчитися у нього і здобувати благодатний мир, про який говорив Господь наш Іісус Христос: „Мир залишаю вам, Свій мир даю вам, не так, як світ дає...“ І тому, на прикладі духовного подвигу преподобного Сергія, ми не повинні перемагати силою, за принципом, чим людина сильніша, тим яскравіша перемога, яскравіше саме життя. Але Господь дає нам через преподобних образ смирення і кротості, які перемагають спокуси і примари світу цього, його неправду і злочинність. Нехай за молитвами преподобного Сергія, Ігумена Радонезького чудотворця Господь зберігає нашу Церву, боголюбивый народ, країну нашу, дарує нам мир і спокій».

Після сугубої єктенії Преосвященний Філарет підніс молитву за мир та спокій в Україні.

Наостанок було звершено святковий молебень, після якого єпископ Миколай подякував владиці Філарету за спільну молитву і служіння в цей святковий день та привітав усіх присутніх з престольним святом.