Пам'ять мученика Парфенія Жовківського

 

4 жовтня, у неділю після Воздвиження Хреста Господнього, традиційно у Львівській єпархії звершується пам'ять мученика Парфенія Жовківського.

У цей день у храмі святих апостолів Петра і Павла міста Жовкви було звершено урочисте Богослужіння, яке очолили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр та єпископ Львівський і Галицький Філарет.

Архієреям співслужили благочинний Жовківського округу та настоятель храму протоієрей Стефан Хомин, благочинний міста Львова протоієрей Євгеній Щирба, викладач КДАіC архімандрит Сільвестр (Стойчєв), секретар єпархії протоієрей Олександр Іванченко, прес-секретар єпархії ієромонах Маркіан (Каюмов), духовенство єпархії.

Після читання Святого Євангелія митрополит Симеон звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді, в якій Владика розглянув повчання, до якого спонукає Євангельський сюжет запропонований Церквою в цей день.

Під час Літургії була виголошена сугуба молитва за мир та спокій в Україні.

Наприкінці Богослужіння отець настоятель привітав архієреїв у православному храмі  міста Жовкви та подякував за молитву в день пам'яті особливо шанованого святого в Галичині! На пам'ять про Богослужіння Владикам було подаровано ікони мученика Парфенія. Також отець Стефан подарував єпископу Філарету портрет власного виконання. Слова привітання виголосили і Владики.

Завершилось святкове Богослужіння Хресним ходом навколо святого храму.

Після Літургії ієрархи відвідали храм Різдва Христового отців Василіан, де сьогодні знаходяться мощі мученика, та помолилися перед святими останками Парфенія Жовківського.

Також цього дня митрополит Олександр та єпископ Філарет відвідали Личаківський цвинтар, де помолилися про упокій душ на могилах загиблих на Майдані та учасників АТО на Сході України.

Напередодні ввечері, митрополит Симеон та єпископ Філарет очолили всенічне бдіння у Свято-Георгіївському кафедральному храмі міста Львова.

ФОТОРЕПОРТАЖ ТУТ>>>