Свято Різдва Пресвятої Богородиці

 

21 вересня 2015 року, в свято Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, ректор Санкт-Петербурзької Духовної Академії архієпископ Петергофський Амвросій, єпископ Львівський і Галицький Філарет і єпископ Боровіческій і Пестовський Єфрем звершили Божественну літургію в Софійському кафедральному соборі Великого Новгорода.

На сугубій ектенії підносили молитви про мир в Україні.

Богослужбові піснеспіви виконали чоловічий хор Духовної Академії під керівництвом регента Марка Качанкіна і хор Софійського кафедрального собору під керівництвом регента Світлани Михайлової.

Після літургії чоловічий хор Академії виконав кілька співів

Під час виступу хору клірик Софійського собору протоієрей Олександр Ранньо провів архієпископу Амвросію і єпископу Філарету екскурсію по древньому кам'яному храму Русі. Гості вклонилися місцевим і загальноруським святиням, що перебувають в стінах Софійського собору.

В цей же день, архієпископ Амвросій та єпископ Філарет відвідали Варлаамо-Хутинський Спасо-Преображенський жіночий монастир і Свято-Юр'їв чоловічий монастир, де помолилися за мир в Україні перед мощами прп.Варлаама та свт. Феоктіста Новгородського.

 

20 вересня, напередодні свята Різдва Пресвятої Богородиці, ректор Санкт-Петербурзької Духовної Академії архієпископ Петергофський Амвросій, єпископ Львівський і Галицький Філарет і єпископ Боровичський і Пестовський Єфрем звершили Всенічне бдіння у Воскресенському кафедральному соборі міста Стара Русса.

Архієреям співслужили клірики Новгородської єпархії.

Архієпископ Амвросій і єпископ Філарет приїхали з делегацією від Санкт-Петербурзької Духовної Академії в Новгородську область на запрошення Митрополита Новгородського і Староруського Льва для участі у святкових Богослужіннях і заходах з нагоди 1000-річчя історії міста Стара Русса.