На Личаківському цвинтарі м. Львова відправлене заупокійне богослужіння на могилі протопросвітера Гавриїла Костельника

20 вересня, з благословення Преосвященнішого Філарета, єпископа Львівського і Галицького, на Личаківському цвинтарі м. Львова було відправлене заупокійне богослужіння на могилі протопросвітера Гавриїла Костельника.

Саме в цей день виповнюється 67-а річниця з дня його смерті. Панихиду очолив секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Олександр Іванченко у співслужінні священника Володимира Каплуна та протодиякона Євгенія Голуба у супроводі архієрейського хору храму св. вмч. Георгія Побідоносця. Наприкінці отець Олександр звернувся до віруючих з словами настанови та наголосив на важливості в Православній Церкві о. Гавриїла, де він залишив глибокий слід своєю невтомною працею на ниві церковній, просвітницькій і науково-літературній та віддав свої таланти й життя за справу духовної єдності рідного народу.

Вшанувати пам’ять ревнителя віри та захисника Православ'я на Галичині протопресвітера Гавриїла зійшлись численні віруючі.

Довідка: протопресвітер Гавриїл Костельник народився 15 червня 1886 року в багатодітній селянській родині на півдні Югославії.

Після гімназії в м. Загребі (Хорватія) і духовної семінарії у м. Львові свою освіту закінчив у Фрайбурзі (Швейцарія), де в університеті за два з половиною роки здобув вчений ступінь доктора філософії.

У 1913 р. прийняв сан священика і 35 років безперервно прослужив у Львові. Отець Гавриїл також викладав Закон Божий у гімназіях, а до 1930 р. був професором духовної академії й редактором церковно-релігійного журналу "Нива".

У 1945 р., очоливши рух духовенства й віруючих трьох галицьких греко-католицьких єпархій за возз'єднання з Православною Церквою, о. Гавриїл допровадив цю справу до логічного завершення на Львівському соборі 8-10 березня 1946 р.

20 вересня 1948 року земний шлях о. Гавриїла був насильно обірваний.