Єпископ Філарет взяв участь у Міжнародній конференції в Бозе

10 вересня в Італії в монастирі Бозе відкрилася XXIII Міжнародна конференція, в роботі якої традиційно беруть участь представники різних навчальних закладів та науково-дослідних центрів. Цього року тема форуму «Милосердя і прощення».

З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, єпископ Філарет очолив делегацію Української Православної Церкви в складі: секретаря Макарівського вікаратства Київської єпархії архімандрита Філарета (Єгорова), викладачів Київської Духовної Академііі архімандрита Романа(Підлубняка), ієромонаха Феодосія (Марченко) на конференції з православної духовності на тему "Милосерддя і прощення" в монастирі Бозе (Італія). В конференції також прийняли участь директор видавництва "Дух і літера" Костянтин Сігов та співробітниця видавництва Лідія Лозова.

В 23-й міжнародній богословській конференції, що відбувається кожного року приймають участь видатні світові богослови та науковці, які представили свої богословськи доповіді: митрополит Діокоейскій (Оксфорд) Калістос Уер "Дінамика прощення у Східних отців Церкви" і митрополит Сіліврійський Максімос (Стамбул) "Взаємне прощення Церков: Tomos Agapis" (Константинопольский Патріархат); митрополит Термопільскій (Афіни) Іоанніс Зізілус (Еладська церква); архієпископ Італійський і Мальтійський Андрій (Сербський Патріархат); кардинал Вальтер Каспер (Ватикан) "Зристиянське прощення і примирення між Церквами"; архімандрит Ніфон Вассілікіс (Константінопольский Патріархат); ігумен Арсеній Соколов (Московський Патріархат) "Три притчи про милосерддя в Євангелії Лк.15"; священик John Behr Нью-Йорк (Православна Церква Америки); священик Eugen J. Lenticular (Бруклін, Руминский Патріархат) "Прощення в Старому заповіті. Іосіф і його брати"; Dimitrios Moschos (Афіни) "Милосердя в житті і повчаннях преподобного Пахомія"; Sebastian Brock (Оксфорд) "Преподобний Ісак Сірін: справедливість і милосердя в Бозі"; Олена Романенко (Санкт-Петербург) "Покаяння і милосердя у преподобного Ніла Сорського"; Alexis Torrance ( USA, Notre Dame) "Покаяння і милосердя Боже в чернечій громаді. Преподобного отці Гази"; Vassilios Thermos (Афіни) "Прощення і взає мна турбота"; Bassam A. Nassif (Balamand) "Милосердя в пастирській практиці і шлюб. Православний погляд"; Basilio Petra (Флоренція) "Милосердя в пастирській практиці і шлюб. Католицький погляд"; Митрополит Мезаорійський Грігоріос (Кіпрська Церква) "Християнська любов і милосердя в церковному служінні"; Наталія Большакова (Ріга) "Свідоцтво милосердя Божого в сучасному світі: протоієрей Александр Мень"; доповідь Святішого Патріарха Кирила "Справедливість і прощення. Святій Володимир (+1015) милосердний князь"; George Demacopoulos (New York) "Пам'ять і прощення у відбудові християнської ідентичності. Проблема хрестових походів"; Єпископ Загребский і Люблянський Порфірій (Сербський Патріархат) "Пам'ять і прощення. Примирення між народами сьогодні".

У перший день роботи конференції владика Філарет зачитав вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія організаторам і учасника форуму.

В один із днів конференції члени делегація УПЦ відвідали з паломництвом місто Турін, де в музеї Святої плащаниці познайомилися з науковими дослідженнями та історією великої святині, та з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія звершили молебень за Українську Державу та народ біля Святої Плащаниці Христа Спасителя.

 

За матеріалами сайту КДАіС