В єпархії продовжується капеланське служіння серед військових

23 серпня, з нагоди святкування Дня прапора України, голова військового відділу УПЦ прот. Василій Марунчак, та протод. Євгеній Голуб відвідали Личаківське кладовище, де були присутніми під час підняття Державного прапора і прийняли участь у міжконфесійній панахиді по полеглим воїнам в зоні АТО. Окремо була відслужена заупокійна літія на могилі Героя України генерал-майора Кульчицького Сергія Петровича. У бесіді з рідними о. Василій нагадав їм, що стараннями Сергія Петровича , коли він був ще командиром в/ч 3002, на території частини було відкрито і освячено каплицю в честь Архистратига Божого Михаїла.

 

24 серпня, з нагоди свята Дня Незалежності України, у навчально – військовій частині «Острог», Яворівського полігону, голова військового відділу УПЦ,  прот. Василій Марунчак відслужив молебень у наметовій  капличці за подорожуючих. До молебня було долучено молитви-прохання за мир і єдність у державі, а також за воїнів перед походом. Після цього, всіх воїнів,   їхнє спорядження, та наметове містечко було окроплено Святою Водою. За весь цей час, військовослужбовці мали можливість поспілкуватися зі священиком та отримати відповіді на безліч своїх запитань перед відправкою на схід України. Усім бажаючі отримали натільні хрестики, та іконки св. вмч. Георгія Побідоносця, які були освячені і привезені владикою Львівським і Галицьким Філаретом зі святої гори Афон.

 

28 серпня, на свято Успіння Божої Матері, у військову частину «Острог» Яворівського полігону, було привезено польову плащаницю-ікону в честь празника. В наметовій капличці голова військового відділу УПЦ  прот. Василій Марунчак відслужив молебень з акафістом Успінню Божої Матері, прийняв сповідь у бажаючих та причастив їх Святих Христових Таїн запасними Дарами. Після цього під спів: «Богородице Діво радуйся…» було звершено хресний хід по наметовому містечку. Під час зупинок присутні воїни підходили щоб приложитися до ікони і попросити заступництва у несенні військової служби. В той же час священник наводив різні приклади благодатної помочі Божої Матері під час небезпеки, коли її з вірою і щиро прохають. Коли настав час прощання, присутні гаряче запевнили, що після щасливого повернення додому, обов’язково разом зі своїми рідними, принесуть подячну молитву Божій Матері.