Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня, у свято Успіння Пресвятої Владичиці Богородиці і Приснодіви Марії, Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, єпископи: Львівський і Галицький Філарет, Діонисій (Константинов), Обухівський Іона, Ірпінський Климент, а також духовенство монастиря.

Після читання Святого Євангелія Його Блаженство виголосив проповідь перед багатотисячною паствою, яка зібралася в цей день в обителі Пресвятої Богородиці – Києво-Печерській Лаврі.  Під час богослужіння була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По закінченні богослужіння відбувся хресний хід до Дальніх печер, де Предстоятель очолив молебний спів перед іконою Успіння Пресвятої Богородиці.

Після молебню Його Блаженство разом із Преосвященними архієреями звершив заупокійну літію на могилі спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (+2014, Сабодана).

***

Успіння Пресвятої Богородиці – є одним з дванадцяти найбільших свят Православної Церкви. За переданням за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід Її до вічності. А вже в цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння Її пречистого тіла. Перебуваючи навколо Ії ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії відійшла до Господа. Тіло Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця Її батьків Іоакима і Анни та  Іосифа Обручника. У дорозі до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та ангели.


 

Напередодні ввечері в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври було звершено святкове всенічне бдіння, яке очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ