Єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в урочистій Літургії з нагоди річниці інтронізації Предстоятеля УПЦ

 

17 серпня, у річницю інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври була звершена урочиста Божественна літургія.

Його Блаженству співслужили сонм архієреїв Української Православної Церкви, в тому числі і єпископ Львівський і Галицький Філарет, духовенство та гості обителі в священному сані.

Під час малого входу за заслуги перед Українською Православною Церквою та до свята 1000-ліття преставлення св. рівноап. великого князя Володимира митрополити Хустський і Виноградівський Марк та Тернопільський і Кременецький Сергій були удостоєні права носіння другої панагії. В сан митрополита були возведені архієпископи: Криворізький і Нікопольський Єфрем, Херсонський і Таврійський Іоанн, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Святогірський Арсеній, намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври, Горлівський і Слов’янський Митрофан. В сан архієпископа були возведені єпископи: Макарівський Іларій, Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Роменський і Буринський Іосиф, Дніпродзержинський і Царичанський Володимир, Сєверодонецький і Старобільський Никодим.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

По закінченні Літургії митрополити Хустський і Виноградівський від імені єпископату, духовенства та вірних Української Православної Церкви привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія з річницею інтронізації на кафедру Київської Митрополії. В свою чергу Його Блаженство подякував за привітання та молитви, після чого було виголошене многоліття Предстоятелю УПЦ.

За матерілами офіційного сайту УПЦ