Єпископ Філарет взяв участь в урочистостях з нагоди 1000-річчя з дня блаженної кончини великого князя Володимира в Херсонесі

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в урочистостях з нагоди 1000-річчя з дня блаженної кончини великого князя Володимира в Херсонесі.

Урочисте Всенощне бдіння 27 липня відбулося в Князь-Володимирському соборі, усипальниці адміралів в місті Севастополь, яке очолили Високопреосвященніший Олександр, митрополит Астанайський і Казахстанський, глава Митрополичого округу в Республіці Казахстан і митрополит Сімферопольский і Кримський Лазар у співслужінні архієпископа Елістінского і Коломацького Юстиніана, архієпископ П'ятигорського і Черкеського Феофілакта, єпископ Львівського і Галицького Філарета, вікарій Київської єпархії єпископа Боярського Феодосія, єпископа Ахтубинського і Єнотаєвского Антонія.

28 липня, у день свята рано вранці був звершений Хресний хід з мощами святого рівноапостольного великого князя Володимира, який очолив єпископ Броварський Феодосій від Князь-Володимирського собору, усипальні адміралів до Свято-Володимирського собору в Херсонесі, де було звершено святкове Богослужіння.

Божественну літургію очолили Високопреосвященніший Олександр, митрополит Астанайський і Казахстанський, глава Митрополичого округу в Республіці Казахстан і митрополит Сімферопольский і Кримський Лазар. Архіпастирям співслужили: архієпископ Елістінский і Коломацький Юстиніан, архієпископ П'ятигорський і Черкеський Феофілакт, єпископ Львівський і Галицький Філарет, вікарій Київської єпархії єпископ Боярський Феодосій, єпископ Ейський і Тимашевський Герман, єпископ Волгодонський і Сальський Корнилій, єпископ Георгіївський і Прасковейский Гедеон, єпископ Урюпинський і Новоанненський Єлисей, єпископ Махачкалінський і Грозненський Варлаам, єпископ Новоросійський і Гелінджікський Феогност, єпископ Ахтубинський і Єнотаєвский Антоній, єпископ Калачевський і Палласовський Іоанн, єпископ Тихорєцький і Кореновський Стефан, єпископ Армавирський і Лабінський Ігнатій, єпископ Шахтинський і Міллеровський Симон, духовенство єпархії та гості у священному сані прибулі.

По закінченню Богослужіння був звершений Хресний хід з мощами князя Володимира до соборної площі, де був звершений молебень.

Звернення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, присвячене ювілейній даті Хрестителя Русі, зачитав єпископ Львівський і Галицький Філарет, після чого з вітальним словом звернувся до учасників урочистостей митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар. Теплі слова вдячності за молитовну підтримку православних кримчан і святительське окормлення жителів півострова митрополит Лазар направив на адресу Блаженнішого Митрополита Онуфрія і передав йому ікону рівноапостольного князя Володимира, освячену на місці його хрещення,.

 

Наступного дня 29 липня, після урочистостей у Херсонесі, ввечері того ж дня, Преосвященніший єпископ Філарет звершив молебний спів з акафістом біля мощей святителя Кримського Луки (Войно-Ясенецького) в місті Сімферополь.